zamosc.tv

Stracili prawo jazdy podczas akcji „Prędkość”

dodano: 10.06.2024

225 ujawnionych wykroczeń w ruchu drogowym, dwa przestępstwa dotyczące złamania sądowych zakazów prowadzenia pojazdów i zatrzymane dwa prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym - to efekty działań policjantów zamojskiej drogówki podczas akcji „Prędkość”.

W miniony piątek na drogach całego kraju trwała policyjna akcja „Prędkość”. Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań było zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Kontrole drogowe przeprowadzane były m.in. w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.

Mundurowi z zamojskiej komendy w ramach działań przeprowadzili prawie 230 kontroli drogowych, z czego 225 związanych było ze zbyt szybką jazdą.

Piątkową akcję z pewnością zapamięta kierująca Toyotą, która o godzinie 16:35 na ulicy Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechała 111 km/h. Policjanci za popełnione wykroczenie zatrzymali 36-letniej mieszkańce Zamościa prawo jazdy. Jak się okazało kierująca, była już karana za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dlatego też policjanci, zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożyli na kobietę mandat w ramach ,,recydywy’’, co oznacza, że grzywna za przekroczenie prędkości wynosi dwa razy więcej niż ta, która jest przypisana do tego wykroczenia. Kierująca otrzymała więc 4 000 złotych mandatu, a na jej konto trafiło 14 punktów karnych.

Prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym stracił też 23-latek z gminy Leśniowice zatrzymany do kontroli drogowej w Starym Zamościu. Mężczyzna kierując Audi jechał o 54 km/h szybciej niż zezwalają na to przepisy.

Policjanci ruchu drogowego w piątek skontrolowali również kierującego BMW. 38-latek z Tomaszowa Lubelskiego był trzeźwy, jednak nie powinien decydować się na kierowanie pojazdem. Miał bowiem orzeczony przez Sąd Rejonowy w Lubaczowie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sądowy zakaz kierowania rowerami miał także skontrolowany przez mundurowych 42-letni cyklista z Zamościa.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Jadąc z nadmierną prędkością ryzykujemy życie i zdrowie nie tylko swoje i pasażerów, których przewozimy, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz