Kierując Daewoo uderzył w przepust i ogrodzenie. Był nietrzeźwy i jechał na zakazie
dodano: 27.05.2024W Kawęczynie 25-latek kierując Daewoo stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w betonowy przepust i ogrodzenie posesji. W organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wkrótce mieszkaniec gminy Zwierzyniec ze swojego postępowania wytłumaczy się w sądzie.
W ubiegły czwartek kilka minut po godzinie 21:00 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierującym, który nie potrafił utrzymać równego toru jazdy, zjeżdżał na przeciwny pas ruchu zmuszając inny samochód do zjechania na pobocze. Według zgłaszającego kierujący Daewoo był pod wpływem alkoholu. Po chwili do dyżurnego wpłynęło kolejne zgłoszenie, że kierowca Daewoo w Kawęczynie uderzył w betonowy przepust i ogrodzenie posesji.
Przybyli na miejsce policjanci ze Zwierzyńca wstępnie ustalili, że Daewoo kierował 25-letni mieszkaniec gminy Zwierzyniec. Jadąc przez Kawęczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy przepust, a następnie w ogrodzenie posesji. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala. Po badaniach okazało się, że 25-latek nie doznał poważniejszych obrażeń.
Policyjne badanie alkomatem wykazało, że 25-latek był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad prawie 1,5 promila. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się dodatkowo, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
25-latka po wyjściu ze szpitala funkcjonariusze doprowadzili do policyjnego aresztu. Daewoo, którym podróżował zostało odholowane na parking.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu wkrótce kierowca Daewoo odpowie przed sądem. Poniesie również konsekwencje prawne popełnionych wykroczeń drogowych.
Za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych, a takim jest między innymi zakaz prowadzenia pojazdów, grozi kara do 5 lat wiezienia. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości natomiast zagrożone jest natomiast karą pozbawienia wolności do lat 3, wysoką grzywną oraz utratą prawa jazdy.
aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło
Aktualności
więcej-
Mosty do remontu. Prace już ruszyły
- Zatrzymany 33-latek poszukiwany 8 listami gończymi, Europejskim Nakazem Aresztowania i czerwoną notą Interpolu
- Rekrutacja: 18 Zamojski Pułk Przeciwlotniczy
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew
- Zamość !dealny na Majówkę 2026
- Ostatnie poprawki przed sezonem turystycznym
- Majówka w Tomaszowie Lubelskim
- Czas na roczne rozliczenie składki zdrowotnej
Komentowane Aktualności
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu (3)
- Oświadczenia władz Zamościa w związku z nową strategią promocji miasta (16)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (5)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (553)
- Hulajnogą w psa (6)
- Wypadek na krajowej 17 (1)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (796)
- Potrącenie 84-letniego rowerzysty (3)
- Substancja oleista na wodzie (1)
- Pałac Zamoyskich w Zamościu – Dziedzictwo Rzeczypospolitej (15)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Kino Konesera w kwietniu
dodano: 01.04.2026Zamojska Akademia Kultury oraz Klub Filmowy „Senso” serdecznie zapraszają na spotkania filmowe z cyklu Kino Konesera. W kwietniu na ekranie ŁOBUZ – hołd dla kina, w którym czułość i humor idą w parze z uważną obserwacją i przenikliwą krytyką relacji społecznych oraz MIŁOŚĆ, KTÓRA ZOSTAJE – film łączy w sobie nordycką powściągliwość i ogromną dawkę niepodrabialnego, północnego humoru. Projekcja filmów odbędzie się w sali kinowej Zamojskiej Akademii Kultury, II piętro, wejście od ul. Akademickiej 8 i ul. Pereca (winda).
Zobacz materiałMarcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa. Wręczenie tytułu podczas uroczystej sesji Rady Miasta Zamość
dodano: 20.04.2026Na mocy uchwały z 30 marca tego roku Marcin Zamoyski został 24. Honorowym Obywatelem Zamościa. Tytuł odbierze oficjalnie podczas uroczystej sesji Rady Miasta Zamość planowanej na 3 maja.
Zobacz materiałZamość potrzebuje nowych, tanich mieszkań. Władze miasta pracują nad tym, by ten cel osiągnąć
dodano: 22.04.2026Zatrzymanie młodych ludzi w Zamościu, stworzenie warunków, dzięki którym stać by ich było na kupno własnego mieszkania – to jeden z priorytetów władz miasta. Prace nad tym trwają od początku kadencji.
Zobacz materiałEmerytury nauczycieli – szkolenie ZUS w Zamościu
dodano: 24.03.2026Jesteś nauczycielem? Zbliżasz się do emerytury? Skorzystaj ze szkolenia ZUS na temat świadczeń. Odbędzie się w Zamościu, tuż po świętach.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)