zamosc.tv

Zderzenie nieletnich cyklistów w parku miejskim

dodano: 14.05.2024

13-latek w parku miejskim w Zamościu zjeżdżając rowerem ze wzniesienia zderzył się z 11-letnią cyklistką. Dziewczynka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Oboje poruszali się terenem zielonym, gdzie obowiązuje zakaz jazdy dla rowerzystów. Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas rowerowych wycieczek i korzystanie z dróg i alejek przeznaczonych do poruszania się tego typu pojazdami.

Wczoraj w parku miejskim w Zamościu doszło do zdarzenia z udziałem małoletnich rowerzystów. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci na miejscu wstępnie ustalili jego przebieg. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że 13-letni cyklista z dużą prędkością zjeżdżał z wierzchołka wzniesienia i nagle na trasę jego zjazdu skręciła druga rowerzystka w wieku 11 lat. Rowery zderzyły się, a dziewczynka upadając na ziemię doznała obrażeń. Załoga karetki pogotowia przewiozła ją do szpitala. 13-latek nie potrzebował pomocy medycznej w warunkach szpitalnych. Nieletni cykliści biorący dział w zdarzeniu byli trzeźwi.

Nastolatkowie podczas poruszania się rowerami nie zachowali należytej ostrożności. Ponadto jechali terenem zielonym, po którym nie wolno poruszać się jednośladami.  

Ustalamy szczegółowy przebieg zdarzenia i apelujemy o ostrożność podczas rowerowych wycieczek. Cykliści zobowiązani są do skupienia uwagi oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego, także tych określających miejsca, gdzie można poruszać się jednośladem. Jadąc rowerem przez park, czy skwer należy korzystać z alejek do tego przeznaczonych. Przejechanie przez trawnik, czy też zjeżdżanie ze wzniesień, zwłaszcza w miejscach ograniczonej widoczności jest bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do zderzenia z innym cyklistą lub osobą pieszą.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz