zamosc.tv

Kierował Oplem mając ponad trzy promile i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów

dodano: 07.12.2023

Policjanci z Posterunku Policji w Żółkiewce, zatrzymali do kontroli drogowej 50-letniego kierującego Oplem, ponieważ mieli podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Nie mylili się, 50-latek „wydmuchał” ponad trzy promile! Mundurowym powiedział, że jest żołnierzem WOT, co okazało się nieprawdą. Na domiar złego mężczyzna posiada dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Żółkiewce patrolując rejon miejscowości Żółkiewka zauważyli pojazd marki Opel, którego tor jazdy mógł wskazywać, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Gdy podeszli do auta przy fotelu kierowcy zauważyli otwartą butelkę wódki. Ustalono, że kierujący to 50-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego. Mundurowi zbadali stan trzeźwości mężczyzny. Alkomat wskazał ponad trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu!
Mężczyzna „pochwalił się” policjantom, że jest żołnierzem WOT. W związku z pozyskaniem takiej informacji mundurowi powiadomili o tym fakcie Oficera Dyżurnego, który wszczął przewidzianą w takiej sytuacji procedurę. Szybko okazało się, że 50-latek kłamał! Ponadto mężczyzna został sprawdzony w policyjnych systemach, co wykazało, że posiada dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów.
50-latek odpowiadał już przed Sądem za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, dlatego tym razem odpowie na warunkach tak zwanej recydywy. Grozi mu aż do 5 lat pozbawienia wolności! Oprócz konsekwencji prawnych kierujący spodziewać się może również obciążeń finansowych nawet do 60 tysięcy złotych.
Nietrzeźwy kierujący, zwłaszcza przy obecnych warunkach na drodze, stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o rozsądek do kierujących oraz do wszystkich o reagowanie, kiedy jesteśmy świadkami wsiadania „za kółko” osoby pod wpływem alkoholu.

starszy sierżant Anna Chuszcza

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz