zamosc.tv

Od 15 lat znęcał się nad żoną. 69-latek trafił do tymczasowego aresztu

dodano: 30.09.2023

Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany 69 letni mieszkaniec gminy Krasnystaw. Mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Na podstawie materiałów, policjanci ustalili, że trwało to od 15 lat. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek krasnostawscy policjanci zatrzymali 69-letniego mężczyznę z gminy Krasnystaw, który będąc pod działaniem alkoholu wszczął awanturę ze swoją żoną. Jak ustalili policjanci mężczyzna znęca się nad kobietą od 15 lat stosując przemoc fizyczną i psychiczną. Oprawca wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi, wyganiał z domu, uderzał, szarpał i groził pozbawieniem życia. Funkcjonariusze wdrożyli procedurę „Niebieskiej karty”. Jej celem jest zatrzymanie przemocy w rodzinie i uruchomienie zmiany zachowań pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa i przywrócenia godności osobom krzywdzonym.
Na podstawie zebranych dowodów Sąd Rejonowy w Krasnymstawie zadecydował, że najbliższe 3 miesiące 69-latek spędzi w tymczasowym areszcie. Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
http://www.niebieskalinia.info/
Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z pomocy. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby!
Nie pozostawaj obojętny!
Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, powiadom odpowiednie służby!
 
starszy sierżant. Anna Chuszcza

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz