zamosc.tv

29-latek odpowie za kradzież rozbójniczą i inne kradzieże

dodano: 25.09.2023

Zamojscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna najpierw ukradł alkohol, a następnie użył przemocy wobec pracownic sklepu, które próbowały odzyskać towar i ująć złodzieja. 29-latek podejrzewany jest również o inne kradzieże w sklepach na terenie miasta. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.
 

Policjanci z zamojskiej komendy pracowali nad ustaleniem osoby odpowiedzialnej za kradzież alkoholu ze sklepu przy ulicy Lubelskiej w Zamościu. Doszło do niej w minionym tygodniu. Wówczas do sklepu wszedł mężczyzna, ze sklepowej półki wziął dwie butelki alkoholu i wyszedł z marketu omijając linie kas bez płacenia. Kiedy dwie kobiety pracujące w sklepie zauważyły zajście natychmiast zareagowały. Próbowały go ująć i odzyskać skradzione mienie. Mężczyzna odpychając je wyrwał się i uciekł.
Wyjaśnieniem sprawy i ustaleniem danych mężczyzny zajęli się policjanci z zamojskiej komendy. Podejrzany o ten czyn 29-latek z Zamościa w środę został zatrzymany. Wpadł podczas próby kolejnej kradzieży, tym razem w markecie spożywczym przy ulicy Lwowskiej. I w tym przypadku ze sklepu ukradł alkohol. Skradziony towar wrócił na półki a 29-latek trafił do policyjnego aresztu.
Realizujący czynności w tej sprawie policjanci dochodzeniowo – śledczy ustalili, że 29-latek podejrzany jest również o inne kradzieże. W ostatnim czasie z różnych sklepów spożywczych na terenie Zamościa kilkukrotnie kradł markowy alkohol. Jego łupem padły produkty o łącznej wartości prawie 1500 złotych.
Wczoraj funkcjonariusze doprowadzili 29-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz kradzieży sklepowego asortymentu. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.
Kradzież rozbójnicza zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, a za kradzież cudzego mienia można trafić za kratki na 5 lat.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz