Volkswagen odnalazł się w Hrebennem
dodano: 01.06.2023Samochód osobowy poszukiwany jako utracony w Andorze, odzyskali funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.
30 maja br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze NOSG przerwali podróż 48-letniemu obywatelowi Ukrainy. Mężczyzna próbował wyjechać z Polski na Ukrainę samochodem osobowym marki Volkswagen Passat. Podczas prowadzonych czynności kontrolnych, funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, iż pojazd o szacunkowej wartości 70 tys. zł, jest poszukiwany jako utracony na terytorium Andory. Kierujący pojazdem został zatrzymany, pojazd zabezpieczono, zaś w samej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Dalsze czynności prowadzą już funkcjonariusze Policji z Tomaszowa Lubelskiego.
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prowadzonych odpraw granicznych, odzyskali w tym roku różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości prawie 8 mln zł.
Nadbużański Oddział Straży Granicznej
Aktualności
więcej-
60 połączy os. Karolówka z al. Jana Pawła II
- Kino przyjazne sensorycznie – Pucio kocha zwierzaki
- Nowe limity dla dorabiających emerytów i rencistów
- „Broń palna II Rzeczypospolitej i jej konstruktorzy”
- Zatrzymanych 112 osób poszukiwanych - efekty działań policjantów lubelskiego garnizonu
- Policjantka z Zamościa ponownie stanęła na podium, zdobyła tytuł Mistrzyni Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym
- Prowadził samochód pomimo sądowego zakazu, będąc pod wpływem alkoholu
- Praca, studia i mundur. Kim są żołnierze 2 Lubelskiej Brygady OT?
Komentowane Aktualności
- XIII Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych - 22.08.2026 (1)
- Wakacje dobiegają końca. Na uczniów z Zamościa będą czekać wyremontowane szkoły (1)
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę (2)
- Pół miliona dla szpitala. Poradnie bardziej dostępne dla pacjentów (3)
- Będzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze (2)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (2)
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Święto Wojska Polskiego w Zamościu (47)
- Zaćmienie Słońca na Zamojszczyźnie (58)
- Pozrywane dachy z domów i budynków gospodarczych (1)
- Oszuści zatrzymani zaraz po wyłudzeniu pieniędzy (1)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (63)
- Cztery osoby w szpitalu po dachowaniu Renault (2)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (801)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Wakacje dobiegają końca. Na uczniów z Zamościa będą czekać wyremontowane szkoły
dodano: 18.08.2026Wakacje to czas, gdy uczniowie i nauczyciele odpoczywają. Ale szkoły wcale nie są zamykane na cztery spusty. We wszystkich placówkach te dwa letnie miesiące oznaczają mniejsze lub większe remonty. Jak poszły w Zamościu? Sprawdzali to w poniedziałek (17 sierpnia) Rafał Zwolak, prezydent Zamościa oraz Monika Żur, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zamość. Przedstawiciele samorządu odwiedzili kilka wybranych placówek oświatowych. Przewodnikami po szkołach byli ich dyrektorzy. Z dumą prezentowali efekty wakacyjnych remontów. A było tego naprawdę bardzo dużo.
Zobacz materiałJeden z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie zatrzymany przez lubelskich „łowców głów”
dodano: 19.08.2026Poszukiwany przestępca seksualny z Lubelszczyzny został zatrzymany w Warszawie przez lubelskich „łowców głów”. Wcześniej informacja o poszukiwaniach 47-latka została zamieszczona na stronie internetowej Europe’s Most Wanted Fugitives List, zawierającej informacje o najbardziej poszukiwanych przestępcach Europy. Sąd wystawił za nim Europejski Nakaz Aresztowania oraz Czerwoną Notę Interpolu. Początkowo 47-latek ukrywał się we Włoszech, jednak zaawansowane czynności operacyjne zaprowadziły nas do stolicy, gdzie poszukiwany został zatrzymany przy pracach wykończeniowych. trafił już do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary 3 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności.
Zobacz materiałTo ostatni moment! Dołącz do drugiej tury „Wakacji z WOT”
dodano: 10.08.2026Już 4 września 2026 roku w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej rozpocznie się druga tura projektu „Wakacje z WOT”. To jedna z ostatnich szans w tym roku, aby rozpocząć swoją przygodę z Wojskami Obrony Terytorialnej i w zaledwie 16 dni zdobyć podstawowe umiejętności wojskowe. Osoby zainteresowane udziałem nie powinny zwlekać z decyzją - rozpoczęcie procedury rekrutacyjnej teraz pozwoli spokojnie dopełnić wszystkich formalności.
Zobacz materiał"Jest późno..." ale nie na mural!
dodano: 25.08.2026Zamojski Dom Kultury nie zakończył jeszcze Zamojskiego Lata Teatralnego. Przygotował dla widzów niespodziankę! Powracamy do "Jest późno..." ale nie na mural!
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)