zamosc.tv

 Ćwiczenia w szpitalu w Szczebrzeszynie

dodano: 26.05.2023

W dniach 23-25 maja br. strażacy ćwiczyli w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Szczebrzeszynie przy ul. D-ra Klukowskiego.

Założeniem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w obiekcie szpitalnym z udziałem osób poszkodowanych o ograniczonej zdolności poruszania się. W ramach prowadzonych ćwiczeń zaangażowany był również personel szpitala, który zgodnie z przyjętym sposobem postępowania przystąpił do ewakuacji pacjentów oraz gaszenia pożaru przy użyciu gaśnic i hydrantów wewnętrznych będących na wyposażeniu budynku.
Ćwiczenia przeprowadzono na trzech zmianach służbowych z udziałem strażaków z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Szczebrzeszynie oraz strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Niedzielsk Wielączy i Bodaczowa.
Ćwiczenia pozwalają w praktyce zweryfikować przyjęte procedury postępowania zarówno przez jednostki ochrony przeciwpożarowej jak również przez personel szpitala.  
 
 
   
 oficera prasowego
 Komendy Miejskiej PSP  w Zamościu
 mł. bryg. Marcin Żulewski

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz