Zaproszenie na spotkanie z dr Hanną Machińską
dodano: 19.04.202324.04 o godz. 17.00, rozpocznie się w sali dolnej restauracji Padwa w Zamościu spotkanie z dr Hanną Machińską, prawniczką, byłą, wieloletnią zastępczynią Rzecznika Praw Obywatelskich. Na spotkanie zaprasza zamojska filia stowarzyszenia "Kuźnica".
Hanna Machińska to postać wybitna; doskonała prawniczka, znawczyni logiki prawniczej, prawdziwa patriotka, w tym najlepiej rozumianym sensie. Odważnie stawiając czoła niesprawiedliwości, ksenofobii, nietolerancji. Ktoś, dla kogo drugi człowiek jest sensem jego pracy, tak naukowej jak i zawodowej. To również osoba wielowymiarowa, w sensie politycznym, której nie sposób przypisać do żadnej frakcji albo koterii.
Na spotkaniu z zamościanami dr Machińska poruszy kwestię bliskości Polski i Ukrainy, w sensie bezpośrednim, jak również w sensie metaforycznym, odwołując się do swoich doświadczeń z pierwszych dni wojny, kiedy piastowała urząd zastępcy RPO. To właśnie w Zamościu, mieście granicznym, temat jej wystąpienia powinien wybrzmieć z całą mocą. Nie zabraknie zapewne również odniesień do aktualnej sytuacji geopolitycznej i społecznej w której znalazł się nasz kraj i Europa po rosyjskiej agresji.
Hanna Machińska gościła w Zamościu latem ub.r. w ramach cyklu "Tour de Konstytucja". Już wówczas obiecała, że z radością odwiedzi nasze miasto jeszcze raz. Okazja nadarza się w najbliższy piątek. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich. Po wystąpienia gościa przewidziane są pytania z sali oraz dyskusja.
Jarek Ważny
przew. zamojskiej filii stow. "Kuźnica"
Aktualności
więcej-
Uroczystości patriotyczne we wrześniu 2026 roku w Zamościu
- XXXI Sesja Rady Miasta Zamość
- Sala lekcyjna na świeżym powietrzu przy SP Nr 2 już gotowa
- Ważna narada przed nowym rokiem szkolnym
- PRO Festiwal w Zamościu
- Wyższa emerytura? Zamojski ZUS zaprasza na spotkanie
- Kolejne remonty mogił żołnierskich na Cmentarzu Wojennym Rotunda
- Zamiast folii – papierosy. KAS udaremniła przemyt za 5 mln zł na granicy w Dorohusku
Komentowane Aktualności
- Wyższa emerytura? Zamojski ZUS zaprasza na spotkanie (1)
- Zamiast folii – papierosy. KAS udaremniła przemyt za 5 mln zł na granicy w Dorohusku (1)
- Kolejne remonty mogił żołnierskich na Cmentarzu Wojennym Rotunda (1)
- Uroczystości patriotyczne we wrześniu 2026 roku w Zamościu (1)
- 60 połączy os. Karolówka z al. Jana Pawła II (2)
- XIII Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych - 22.08.2026 (1)
- Wakacje dobiegają końca. Na uczniów z Zamościa będą czekać wyremontowane szkoły (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Skręcała w lewo i nie ustąpiła pierwszeństwa (1)
- Adamów - 18-latek sprawcą śmiertelnego potrącenia (127)
- Święto Wojska Polskiego w Zamościu (68)
- Zaćmienie Słońca na Zamojszczyźnie (63)
- Pozrywane dachy z domów i budynków gospodarczych (1)
- Oszuści zatrzymani zaraz po wyłudzeniu pieniędzy (1)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (63)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Pierwszy etap remontu ulicy Koszary już na finiszu
dodano: 12.08.2026Na sporym kawałku jest już nowy asfalt, a wzdłuż ulicy chodniki. Prace przy remoncie ulicy Koszary w Zamościu postępują z każdym dniem. Pierwszy etap zostanie sfinalizowany przed początkiem roku szkolnego. Przypomnijmy, że umowa na wykonanie tej inwestycji została podpisana w maju. Prace ruszyły na początku czerwca. Na pierwszy ogień poszedł fragment od wjazdu przy samolocie na ul. Piłsudskiego do połowy Hotelu Koronnego. Niedługo po tym pracownicy firmy DROGMOST wzięli się na odcinek prowadzący do Zespołu Szkół Społecznych.
Zobacz materiał20-letni kierowca quada uderzył w drzewo – śmigłowcem LPR przetransportowano go do szpitala w Lublinie
dodano: 12.08.2026Hrubieszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku do którego doszło wczoraj na terenie gminy Mircze. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji 20-letni mężczyzna kierując quadem po drodze gminnej z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w drzewo. Z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Lublinie.
Zobacz materiałJeszcze więcej atrakcji nad zalewem w Zamościu
dodano: 31.07.2026Za kilka tygodni powinno być już wiadomo, jaka firma zajmie się zagospodarowaniem terenu przy Zalewie Miejskim w Zamościu. Właśnie ogłoszono przetarg na wartą kilka milionów inwestycję.
Zobacz materiałProwadził po narkotykach - został już wydalony z Polski
dodano: 06.08.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadzili do wydalenia z Polski 43-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna przez najbliższe 7 lat nie będzie mógł ponownie wjechać do Polski ani innych państw strefy Schengen.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)