Lubelskie gospodarzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich
dodano: 13.04.2023Decyzją Ministra Sportu i Turystyki Województwo Lubelskie zostało wybrane gospodarzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w bloku sportów letnich w 2024 roku. Nasz region dotychczas dwukrotnie gościł uczestników tego prestiżowego wydarzenia w sportach halowych w 2005 roku oraz w roku 2020. Po raz pierwszy w historii będziemy organizować igrzyska letnie.
W 2024 roku odbędzie się jubileuszowa, XXX edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. W zawodach planowany jest udział ponad 4 tysięcy zawodników. Wraz z nimi zjawią się sztaby szkoleniowe i medyczne, kibice i pasjonaci sportu. Lubelskie w przyszłe wakacje stanie się zatem sportowym sercem Polski.
– Jest mi niezmiernie miło, że nasze województwo zostało wybrane na gospodarza letniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 2024 roku. To jedno z najbardziej znanych i cenionych w Polsce sportowych przedsięwzięć, które wielu zawodniczkom i zawodnikom otwiera drzwi do startów na arenie międzynarodowej – mówił marszałek Jarosław Stawiarski.
Województwo Lubelskie we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki zorganizuje rywalizację w 20 sportach: golfie, hokeju na trawie, jeździectwie, kajakarstwie, kolarstwie, lekkiej atletyce, łucznictwie, pięcioboju nowoczesnym, piłce nożnej, piłce siatkowej plażowej, piłce ręcznej plażowej, pływaniu, podnoszeniu ciężarów, rugby, strzelectwie sportowym, tenisie, triathlonie, wioślarstwie, wspinaczce sportowej i żeglarstwie.
Mistrzowie Polski wyłonieni podczas zawodów finałowych OOM będą mieli szansę na zakwalifikowanie się do kadr narodowych, a przez to uzyskają możliwość występu w zawodach międzynarodowych.
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (OOM) to największe krajowe zawody sportowe w randze Mistrzostw Polski w sporcie młodzieżowym, w których startują dzieci i młodzież w kategorii junior młodszy. Od 2016 roku OOM rozgrywana jest w bloku sportów halowych, letnich i zimowych.
Organizacja OOM zbiega się w czasie z letnimi Igrzyskami Olimpijskimi, co niewątpliwie podnosi rangę wydarzenia i stwarza ogromne możliwości związane z upowszechnianiem sportu i promocją Województwa Lubelskiego.
Urząd Marszałkowski
Województwa Lubelskiego
w Lublinie
Aktualności
więcej-
Sprawa włamania do zamojskiego kantoru sprzed 13 lat ponownie w zainteresowaniu kryminalnych z KWP w Lublinie
- 60 połączy os. Karolówka z al. Jana Pawła II
- Kino przyjazne sensorycznie – Pucio kocha zwierzaki
- Nowe limity dla dorabiających emerytów i rencistów
- „Broń palna II Rzeczypospolitej i jej konstruktorzy”
- Zatrzymanych 112 osób poszukiwanych - efekty działań policjantów lubelskiego garnizonu
- Policjantka z Zamościa ponownie stanęła na podium, zdobyła tytuł Mistrzyni Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym
- Prowadził samochód pomimo sądowego zakazu, będąc pod wpływem alkoholu
Komentowane Aktualności
- 60 połączy os. Karolówka z al. Jana Pawła II (2)
- XIII Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych - 22.08.2026 (1)
- Wakacje dobiegają końca. Na uczniów z Zamościa będą czekać wyremontowane szkoły (1)
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę (2)
- Pół miliona dla szpitala. Poradnie bardziej dostępne dla pacjentów (3)
- Będzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze (2)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (2)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Święto Wojska Polskiego w Zamościu (61)
- Zaćmienie Słońca na Zamojszczyźnie (62)
- Pozrywane dachy z domów i budynków gospodarczych (1)
- Oszuści zatrzymani zaraz po wyłudzeniu pieniędzy (1)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (63)
- Cztery osoby w szpitalu po dachowaniu Renault (2)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (801)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Odnaleźć zaginione - poszukiwanie skarbów historii
dodano: 17.08.2026Co łączy potop szwedzki, II wojnę światową, dwóch Jacków i podróże po Polsce bez końca? Oczywiście „Odnaleźć zaginione”! Jacek Dzik i Jacek Łokaj przemierzają Polskę wzdłuż i wszerz, zaglądają tam, gdzie historia zostawiła swoje ślady, i wyciągają z ziemi oraz zakamarków niezwykłe artefakty – od pamiątek po potopie szwedzkim aż po przedmioty związane z II wojną światową.
Zobacz materiałDrugie życie starych fotografii. Fundacja „Obywatelski Wschód” zaprasza na wyjątkową podróż do Zamościa z sprzed pół wieku
dodano: 13.08.2026Niedokończona odbudowa Przez dwa miesiące mieszkańcy otwierali rodzinne albumy, szuflady i dzielili się zdjęciami, których często nikt wcześniej nie widział. Rozkopane ulice, rusztowania, ekipy konserwatorów, czyny społeczne i codzienne życie w cieniu wielkiej odbudowy Zamościa. Wszystko to utrwalili na fotografiach. Teraz te niezwykłe zdjęcia i wspomnienia po raz pierwszy zostaną pokazane publicznie.
Zobacz materiałUroczyste obchody Święta Wojska Polskiego
dodano: 14.08.202615 sierpnia w Zamościu odbędą się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Organizatorem wydarzenia jest Dowódca Garnizonu Zamość płk Krzysztof Pietrzak.
Zobacz materiałPraca, studia i mundur. Kim są żołnierze 2 Lubelskiej Brygady OT?
dodano: 25.08.2026Pracują, studiują, prowadzą firmy, mają rodziny, a jednocześnie służą i szkolą się wojskowo. Ponad 2,7 tys. niezawodowych żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej pokazuje, że służbę można pogodzić z codziennym życiem. Dla jednych WOT jest sposobem na zdobycie nowych umiejętności, dla innych: początkiem zawodowej drogi w mundurze.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)