4 osoby potrącone na drogach Lubelszczyzny. Dwaj piesi stracili życie!
dodano: 13.03.2023Wczoraj na jednej z włodawskich ulic kierujący Iveco typu laweta potrącił przechodzące przez przejście dwie dziewczynki. Poszkodowane (13 i 14 latka) z potłuczeniami zostały przewiezione do szpitala. Niestety tyle szczęścia nie mieli potrąceni dwaj mężczyźni. W miejscowości Bystrzyca pow. lubelski na przejściu dla pieszych zginął 40 latek potrącony przez pijanego kierującego Volvo. Z kolei 32-latek w powiecie tomaszowskim stracił życie pod kołami Audi.
Włodawa – potrącone nastolatki
Do potrącenia nastolatek doszło wczoraj na jednej z włodawskich ulic. Kierujący Iveco typu laweta na przejściu potrącił przechodzące przez przejście dwie dziewczynki. Poszkodowane z potłuczeniami zostały przewiezione do szpitala.
Wczoraj po godzinie 19:00 dyżurny włodawskiej komendy został poinformowany o potrąceniu dwóch dziewczynek na jednej z ulic Włodawy. Natychmiast skierował tam policjantów. Jak się wstępnie okazało, 63-letni mieszkaniec gminy Włodawa kierując pojazdem marki Iveco typu laweta na przejściu dla pieszych potrącił znajdujące się na przejściu 14-latkę oraz 13-latkę.
Poszkodowane zostały zabrane do szpitala Dziecięcego w Lublinie z potłuczeniami ciała. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają włodawscy policjanci.
Powiat tomaszowski – wypadek śmiertelny
Wczoraj o godz. 19.45 na prostym odcinku drogi powiatowej w m. Łaszczów, kierujący Audi 20-latek najechał na 32-latka. Mężczyzna trafił do szpitala, niestety dziś nad ranem zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. 20-letni kierowca był trzeźwy.
W tym czasie na drodze panowały trudne warunki atmosferyczne – opady śniegu. Pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. Dokładne okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora wykonują policjanci z Tomaszowa Lubelskiego.
Powiat lubelski – śmiertelne potrącenie na przejściu. Kierujący pijany.
Kolejny tragiczny wypadek miał miejsce o godzinie 21.55 w miejscowości Bystrzyca. 39-latek kierujący Volvo potrącił 40-latka na przejściu. Pieszy zmarł na miejscu. Jak ustalili policjanci kierujący był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 1,2 promila. Pobrana został od niego również krew do dalszych badań. Kierujący został zatrzymany.
W związku z występującymi złymi warunkami atmosferycznymi w postaci opadów śniegu/śniegu z deszczem apelujemy do kierujących pojazdami, pieszych i rowerzystów o ostrożność na drodze. Pamiętajmy że, opad oraz przymrozki sprawiają, że droga jest śliska, czyli droga hamowania auta znacząco się wydłuża. Wtedy kierujący nie zdąży natychmiast zatrzymać samochodu. Ponadto towarzysząca opadom śliska nawierzchnia jezdni sprzyjają stłuczkom i potrąceniom.
nadkomisarz Andrzej Fijołek
Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie
Aktualności
więcej-
Sprawa włamania do zamojskiego kantoru sprzed 13 lat ponownie w zainteresowaniu kryminalnych z KWP w Lublinie
- 60 połączy os. Karolówka z al. Jana Pawła II
- Kino przyjazne sensorycznie – Pucio kocha zwierzaki
- Nowe limity dla dorabiających emerytów i rencistów
- „Broń palna II Rzeczypospolitej i jej konstruktorzy”
- Zatrzymanych 112 osób poszukiwanych - efekty działań policjantów lubelskiego garnizonu
- Policjantka z Zamościa ponownie stanęła na podium, zdobyła tytuł Mistrzyni Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym
- Prowadził samochód pomimo sądowego zakazu, będąc pod wpływem alkoholu
Komentowane Aktualności
- 60 połączy os. Karolówka z al. Jana Pawła II (1)
- XIII Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych - 22.08.2026 (1)
- Wakacje dobiegają końca. Na uczniów z Zamościa będą czekać wyremontowane szkoły (1)
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę (2)
- Pół miliona dla szpitala. Poradnie bardziej dostępne dla pacjentów (3)
- Będzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze (2)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (2)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Święto Wojska Polskiego w Zamościu (58)
- Zaćmienie Słońca na Zamojszczyźnie (60)
- Pozrywane dachy z domów i budynków gospodarczych (1)
- Oszuści zatrzymani zaraz po wyłudzeniu pieniędzy (1)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (63)
- Cztery osoby w szpitalu po dachowaniu Renault (2)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (801)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Sprawa włamania do zamojskiego kantoru sprzed 13 lat ponownie w zainteresowaniu kryminalnych z KWP w Lublinie
dodano: 26.08.2026Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ponownie zajmują się sprawą ustalenia sprawców, którzy w 2013 roku włamali się do kantoru wymiany walut mieszczącego się w markecie przy ul. Wyszyńskiego w Zamościu. Pod osłoną nocy nieznani sprawcy przedostali się do lokalu, skąd skradli gotówkę w kwocie miliona złotych. Śledczy po raz kolejny analizują akta i zebrane w tej sprawie materiały oraz informacje. Badamy pojawiające się w sprawie nowe wątki oraz operacyjne ustalenia. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu.
Zobacz materiałPijany wandal zniszczył róże przy ul. Piłsudskiego
dodano: 31.07.2026Szedł i w pewnym momencie po prostu zaczął zrywać z ziemi geowłókninę wokół róż zasadzonych niedawno wzdłuż ulicy Piłsudskiego w Zamościu. Dobrze znanego sobie chuligana ujęli na gorącym uczynku strażnicy miejscy. Mężczyzna nie uniknie kary.
Zobacz materiał"Antygona w Nowym Jorku" Teatr im. J. Osterwy w Lublinie
dodano: 14.08.2026Zamojski Dom Kultury zaprasza na spektakl „Antygona w Nowym Jorku” Teatru im. J. Osterwy w Lublinie 9 września 2026 r. godz. 18:00, sala widowiskowa Zamojskiego Dom Kultury
Zobacz materiałŻołnierskie mogiły przy Rotundzie będą odnowione
dodano: 06.08.2026To będzie już piąty etap renowacji żołnierskich grobów przy Rotundzie Zamojskiej. Miasto Zamość wyłoniło właśnie wykonawcę, który przeprowadzi remont 23 nagrobków. Prace są możliwe, dzięki wysokiemu wsparciu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)