zamosc.tv

Poszukiwany z narkotykami zasnął na sklepowej ladzie

dodano: 03.02.2023

Podczas nocnej służby mundurowi interweniowali w jednym ze sklepów w Zamościu wobec mężczyzny śpiącego na ladzie. 27-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że miał przy sobie narkotyki i był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Wczoraj w nocy policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu zostali skierowani na interwencję do jednego z zamojskich sklepów, gdzie zgłoszono problemy z klientem. Na miejscu 39-letnia zgłaszająca poinformowała, że na terenie obiektu zasnął mężczyzna, którego pomimo podejmowanych prób nie udało się obudzić. Funkcjonariusze w sklepie zauważyli mężczyznę, który spał oparty o sklepową ladę. Początkowo nie reagował również na policjantów, ale ostatecznie udało się im przerwać jego twardy sen.
Mundurowi dokonali sprawdzenia jego danych w policyjnych systemach. Wówczas wyszło na jaw, że jest to poszukiwany 27-latek z Zamościa, który najbliższe miesiące powinien spędzić w zakładzie karnym. Był nietrzeźwy. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Nie był to koniec policyjnej interwencji. Funkcjonariusze przeszukali mężczyznę. Znaleźli przy nim elektroniczną wagę i ponad 20 gramów krystalicznej substancji. Przeprowadzony test wykazał, że jest to substancja zabroniona. W ramach prowadzonego w Wydziale Kryminalnym postępowania zostanie ona jeszcze poddana specjalistycznym badaniom, które jednoznacznie potwierdzą, czy mamy do czynienia z kokainą, na którą wstępnie wskazał wynik testu.
27-latek ma już za sobą przeszłość narkotykową. Noc spędził w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających. Zaraz po przesłuchaniu 27-latek trafił do zakładu karnego celem odbycia zasądzonej kary. Za kratkami spędzi najbliższe 8 miesięcy.

starszy aspirant Katarzyna Szewczuk

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz