Zarzuty czynnej napaści dla nożownika
dodano: 13.01.202352-latek, który w poniedziałkowy poranek w Lubyczy Królewskiej ruszył z nożem w kierunku policjantów usłyszał zarzuty czynnej napaści. Dzisiaj sąd zdecyduje o jego dalszym losie. W jego mieszkaniu znaleźliśmy broń i amunicję. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
W miniony poniedziałek (9.01.2023) tuż po godzinie 6:00 dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który wyskoczył przez okno swojego domu w Lubyczy Królewskiej. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce agresywny 52-latek wyskoczył z krzaków i ruszył z nożem bezpośrednio na nich. Policjanci w celu ochrony swojego życia i zdrowia użyli broni służbowej, na skutek czego napastnik został raniony w nogi. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
W trakcie czynności w mieszkaniu mężczyzny policjanci ujawnili broń i amunicję, 3 granaty, 2 pociski artyleryjskie, około 2 kilogramów prochu i słoik trotylu. Nielegalne przedmioty zostały zabezpieczone.
52-latek usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj sąd zdecyduje o jego dalszym losie.
młodszy aspirant Monika Ryczek
Aktualności
więcej-
DIABEŁ UBIERA SIĘ U PRADY 2 – przedsprzedaż biletów
- Zapraszamy wystawców do udziału w jarmarku XXII Szturmu Twierdzy Zamość
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość
- Konkurs Potraw „Smaki Zamościa i Roztocza”
- Ostrzeżenie dla osób pokrzywdzonych w sprawie ZondaCrypto
- Majówka ze Sztukmistrzami w Zamościu
- 2 LBOT na konferencji STOMOZ - medycyna i wojsko w jednym systemie
- Pierwszy krok do asfaltu na ul. Zagrodowej
Komentowane Aktualności
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu (3)
- Oświadczenia władz Zamościa w związku z nową strategią promocji miasta (16)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (597)
- Zderzenie dwóch Mercedesów (1)
- Hulajnogą w psa (6)
- Wypadek na krajowej 17 (1)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (796)
- Potrącenie 84-letniego rowerzysty (3)
- Substancja oleista na wodzie (1)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Kolejne zmiany w przepisach ruchu drogowego!
dodano: 31.03.2026Przypominamy - od 30 marca br. zaczną obowiązywać przepisy wprowadzające zakaz kierowania pojazdem silnikowym lub motorowerem w sposób powodujący celowy poślizg kół lub powodujący celową utratę styczności z nawierzchnią chociażby jednego z kół pojazdu.
Zobacz materiał54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile
dodano: 13.04.2026Mężczyznę, który jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa zatrzymali policjanci z biłgorajskiej drogówki. W trakcie kontroli okazało się, że był kompletnie pijany. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.
Zobacz materiałMost przy Nowej Bramie Lubelskiej do remontu. Miasto ogłasza kolejny przetarg
dodano: 02.04.2026To zadanie było planowane od lat, ale most przy Nowej Bramie Lubelskiej na Starym Mieście dotąd nie doczekał się remontu. Miasto Zamość chce jednak tę inwestycję zrealizować. Właśnie ogłoszony został kolejny przetarg.
Zobacz materiałMinisterialna dotacja dla Zamościa. Będą kolejne remonty mogił na Rotundzie
dodano: 03.04.2026Ponad 236 tys. zł otrzyma Miasto Zamość z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Groby i cmentarze wojenne w kraju”. Dzięki temu wsparciu możliwe będą prace remontowe kolejnych mogił na zamojskiej Rotundzie.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)