Wypadek z udziałem rowerzysty
dodano: 11.01.2023W Majdanie Wielkim kierujący hondą w czasie wyprzedzania potrącił rowerzystę. Po zderzeniu z pojazdem kierujący jednośladem 47-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Prawdopodobnie rower, którym jechał 47-latek poza odblaskiem nie miał innego oświetlenia. Szczegóły wypadku ustalają policjanci.
Do wypadku z udziałem rowerzysty doszło wczoraj około godziny 16:30 w Majdanie Wielkim (gmina Krasnobród) w obszarze zabudowanym, na odcinku drogi, gdzie nie ma oświetlenia ulicznego.
Policjanci na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący osobową hondą jechał od strony Krasnobrodu w kierunku Suchowoli. W tym samym kierunku poruszał się kierujący rowerem. Kierujący hondą wykonując manewr wyprzedzania najechał na tył rowerzysty.
Po uderzeniu przez pojazd kierujący rowerem 47-letni mieszkaniec gminy Krasnobród upadł doznając obrażeń. Załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala.
Prawdopodobnie rower był niewłaściwie oświetlony, poza umieszczonym z tyłu odblaskiem nie posiadał innych świateł. Hondą kierował 50-letni obywatel Ukrainy. Przeprowadzone przez policjantów badania alkomatem wykazały, że obaj uczestnicy wypadku byli trzeźwi.
Na miejscu wypadku policjanci wykonali oględziny miejsca i pojazdów, rozpytali uczestników, zabezpieczyli ślady. Ustalamy szczegóły zdarzenia.
Apelujemy o ostrożność na drodze. Przewidujmy zagrożenia na drodze, stosujmy się do znaków i przestrzegajmy prawa drogowego, ponieważ dzięki temu można uniknąć tragedii. Bardzo ważnym elementem bezpieczeństwa jest właściwe oświetlenie roweru. Kierowcy samochodów dobrze oświetlony rower widzą już z daleka. Mają wtedy czas na reakcję i bezpieczne wyprzedzenie czy też ominięcie rowerzysty. Przypominamy, że do obowiązkowego wyposażenia roweru należy przynajmniej jedno światło przednie białe albo żółte, świecące światłem ciągłym lub migającym oraz przynajmniej jedno światło tylne świecące ciągle lub migająco. Jednoślad powinien być również wyposażony w odblask umieszczony z tyłu roweru.
aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło
Aktualności
więcej-
Sprawa włamania do zamojskiego kantoru sprzed 13 lat ponownie w zainteresowaniu kryminalnych z KWP w Lublinie
- 60 połączy os. Karolówka z al. Jana Pawła II
- Kino przyjazne sensorycznie – Pucio kocha zwierzaki
- Nowe limity dla dorabiających emerytów i rencistów
- „Broń palna II Rzeczypospolitej i jej konstruktorzy”
- Zatrzymanych 112 osób poszukiwanych - efekty działań policjantów lubelskiego garnizonu
- Policjantka z Zamościa ponownie stanęła na podium, zdobyła tytuł Mistrzyni Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym
- Prowadził samochód pomimo sądowego zakazu, będąc pod wpływem alkoholu
Komentowane Aktualności
- 60 połączy os. Karolówka z al. Jana Pawła II (2)
- XIII Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych - 22.08.2026 (1)
- Wakacje dobiegają końca. Na uczniów z Zamościa będą czekać wyremontowane szkoły (1)
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę (2)
- Pół miliona dla szpitala. Poradnie bardziej dostępne dla pacjentów (3)
- Będzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze (2)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (2)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Święto Wojska Polskiego w Zamościu (62)
- Zaćmienie Słońca na Zamojszczyźnie (62)
- Pozrywane dachy z domów i budynków gospodarczych (1)
- Oszuści zatrzymani zaraz po wyłudzeniu pieniędzy (1)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (63)
- Cztery osoby w szpitalu po dachowaniu Renault (2)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (801)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Obywatel Uzbekistanu musi opuścić Polskę
dodano: 06.08.2026Strażnicy graniczni z placówki w Hermanowicach zatrzymali cudzoziemca, który w celu otrzymania pobytu składał w urzędzie dokumenty potwierdzające rzekome studia. Zaświadczenia i legitymacja potwierdzały nieprawdę.
Zobacz materiał14-letni rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z samochodem
dodano: 29.07.202628 lipca w miejscowości Orłów Drewniany 14-letni rowerzysta, skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Volkswagenem. Chłopiec trafił do szpitala, jednak po badaniach okazało się, że nie odniósł poważnych obrażeń. Apelujemy o ostrożność na drodze.
Zobacz materiałHistorie, które zostają. Filmy konkursowe 14. ZFF „Spotkania z historią”
dodano: 13.08.202614 najnowszych filmów o tematyce historycznej weźmie udział w konkursie 14. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. Najlepsza produkcja zostanie uhonorowana statuetką „Zamość – Perła Renesansu”. Jak co roku, swój ulubiony tytuł wskażą również widzowie festiwalu. Na konkursowe projekcje filmowe zaprasza Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu w dniach 20-22 sierpnia 2026.
Zobacz materiałPożegnanie wakacji z Zamojskim Domem Kultury
dodano: 15.08.2026Gorąco zapraszamy na pożegnanie wakacji z Zamojskim Domem Kultury w rytmach kubańskich.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)