Widzowie wracają do kina. Podsumowanie 2022 roku w CKF Stylowy
dodano: 03.01.2023Na spektakularny powrót widzów, kina będą musiały jeszcze trochę poczekać, ale w stosunku do ubiegłego roku, frekwencja stopniowo wzrasta. W 2022 roku Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu odwiedziło 158 654 widzów, co stanowi wzrost o ok. 30% w stosunku do roku 2021.
Największą popularnością w zamojskim kinie cieszył się wakacyjny hit „Minionki: Wejście Gru”, który przyciągnął przed ekrany ponad 16 tys. widzów oraz superprodukcja Jamesa Camerona „Avatar : Istota wody” z wynikiem ponad 9 tys. widzów. Trzecie miejsce zajęła polska komedia „Listy do M. 5” z widownią ponad 7 tys. osób. Na liście filmów z najlepszą frekwencją znalazły się również: "Sing 2", "Top Gun: Maverick", "Koniec świata czyli Kogel Mogel 4", "Sonic. Szybki jak błyskawica", "Thor: Miłość i grom".
W 2022 roku zamojskie kino zakupiło najnowszej generacji projektor cyfrowy 4K z laserowym źródłem światła. Na ten cel otrzymało dotację z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach programu: Rozwój kin, Priorytet II. Cyfryzacja kin. Zamojskie kino zyskało także panele fotowoltaiczne. Inwestycję sfinansowano ze środków Miasta Zamość.
W 2022 roku zrealizowane zostały przez CKF Stylowy trzy duże wydarzenia filmowe. W marcu odbyły się 26. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”. W sierpniu, zorganizowany wspólnie z TVP Historia i Miastem Zamość, jubileuszowy 10. Zamojski Festiwal Filmowy "Spotkania z historią". W listopadzie, CKF Stylowy na 10. Przegląd Filmowy „Alchemia Kina". Promocja Polskiego Filmu zaprosiło znanych i lubianych twórców filmowych: Katarzynę Figurę, Adama Woronowicza i Łukasza Maciejewskiego.
Jak zapowiada się 2023 rok? Kalendarz premier obfituje w filmowe hity. Już w styczniu ekscytujący „Babilon", w kolejnych miesiącach „Ant-Man i Osa: Kwantomania", „Shazam! Gniew bogów", „Spider-man: Poprzez Multiwersum", „Strażnicy Galaktyki vol. 3", „John Wick 4", „Transformers: Przebudzenie Bestii", „Indiana Jones i tarcza przeznaczenia", "Mission: Impossible", "Diuna 2". Z polskich produkcji, które będą miały premierę w pierwszej połowie 2023 r., dobrze zapowiadają się komedie: „Na Twoim miejscu”, „Niebezpieczni dżentelmeni”, „Ślub doskonały”, „Masz Ci los!”, „Fuks 2” oraz walentynkowe romanse: „Heaven in Hell” i „Pokusa”. Filmowym wydarzeniem będzie też „Zadra" - film przedstawiający świat polskiego rapu, tym razem z kobiecej perspektywy. Na najmłodszych widzów czeka „Kot w butach: Ostatnie życzenie” (od 6 stycznia), "Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka” czy „Super Mario Bros: Film”.
Małgorzata Stępniewska
specjalista ds. marketingu i sprzedaży
Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu
Aktualności
więcej-
Zaproszenie na XXVII Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi – Święto Sportu Powiatu Zamojskiego – IV Powiatowa „Aktywna Wieś”
- XXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2026"
- OPW z dronem, przyszłość zaczyna się dziś!
- Jadąc na interwencję zauważyli leżący na dachu pojazd. Wewnątrz znajdował się ranny mężczyzna
- Jak przygotować dokumentację techniczną do programu „Moje Ciepło”?
- Jak organizacja zapasu opału wpływa na wygodę sezonu grzewczego?
- Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Średniodystansowym Biegu na Orientację
- Biblioteczna Odyseja, czyli niezwykła podróż z 10 skarpetkami – zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (584)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (53)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (86)
- Nietrzeźwa 33-latka uratowana z zalewu (1)
- Fałszywy alarm (2)
- ks. Krystian Kotulski (46)
- Śp. prof. zw. dr hab. n. med. Krzysztof Marczewski (6)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Renciści i najmłodsi emeryci dorobią więcej
dodano: 10.06.2026Pracujesz na rencie albo wcześniejszej emeryturze? Od czerwca możesz więcej dorobić do swojego świadczenia bez obawy o jego obniżenie.
Zobacz materiałFontanna na Rynku Wodnym nie działa. Ktoś czymś zapchał dysze
dodano: 30.05.2026Została uruchomiona na majówkę, ale teraz jest wyłączona. Fontanną na Rynku Wodnym w Zamościu muszą się zająć serwisanci firmy, która kilka lat temu instalowała w niej nowy system. Bo dysze zostały czymś bardzo mocno zapchane.
Zobacz materiałBiblioteczna Odyseja, czyli niezwykła podróż z 10 skarpetkami – zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym
dodano: 20.06.2026Upragnione wakacje za pasem, więc… zapraszamy do Książnicy Zamojskiej na Biblioteczną Odyseję, czyli niezwykłą podróż z 10 skarpetkami!
Zobacz materiałNieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku
dodano: 10.06.2026Wczoraj w Żernikach 77-letni kierujący Hondą skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z 36-letnią kierującą Volkswagenem. Do szpitala trafili kierujący oraz pasażerka z Hondy. Na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia i apelujemy o ostrożność za kierownicą.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)