zamosc.tv

Funkcjonariusze NOSG namierzyli „przemytniczą dziuplę”

dodano: 28.11.2022

Kontrabanda o łącznej wartości rynkowej niemal 118 tys. zł została w ostatnim czasie ujawniona i zabezpieczona przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Dorohusku.

 

Funkcjonariusze Straży Granicznej podczas pełnionej służby, wytypowali miejsce, w którym mogą być przechowywane nielegalne papierosy. Idąc tym tropem, mundurowi przeszukali jedną z posesji w m. Okopy Nowe, w powiecie chełmskim. Podczas prowadzonego przeszukania, funkcjonariusze ujawnili w budynkach gospodarczych 8 tys. paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy, o łącznej wartości rynkowej niemal 118 tys. zł.
Jak ustalili mundurowi, nielegalny towar został uprzednio przemycony przez rzekę graniczną Bug, z terytorium Ukrainy do Polski. W charakterze podejrzanego zatrzymano 57-letniego obywatela Polski. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Zatrzymany mężczyzna odpowie za przemyt papierosów przez granicę państwową. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny lub pozbawienia wolności.
Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości już ponad 10 mln zł.
 
 
Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz