Kolejne wysokie mandaty karne
dodano: 19.01.2022Kolejne wysokie mandaty karne nakładają policjanci ruchu drogowego na kierujących za rażące naruszenie prawa. W Rykach kierujący seatem 24 latek otrzymał mandat na kwotę 2 tys. zł. za wjechanie na przejazd kolejowy przy sygnale czerwonym. Z kolei w Chełmie taką samą karę otrzymała 29-latka za przekroczenie prędkości o ponad 60 km/h w terenie zabudowanym. Apelujemy do kierowców o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Przypominamy również, że w związku ze zmianą przepisów drogowych, zmieniły się także kwoty mandatów dotyczących nietrzeźwych kierujących rowerami.
Ryki
W miejscowości Ryki policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ryckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego seatem 24 - letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego, który wjechał na przejazd kolejowy za sygnalizator, przy sygnale czerwonym migającym. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych i sześcioma punktami karnymi.
Chełm
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, którzy w niedzielę prowadzili pomiar prędkości w miejscowości Sawin zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volvo. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości o 61 km/h w terenie zabudowanym przez kierującą tym samochodem 29-letnią mieszkankę gminy Chełm. Zgodnie z nowymi przepisami za popełnione wykroczenie kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 2000 złotych. Jej konto zostało też obciążone dziesięcioma punktami karnymi i na 3 miesiące straciła prawo jazdy.
Opole Lubelskie
Policjanci opolskiej drogówki wczoraj patrolując drogi powiatu zauważyli kierującą oplem, która jadąc z prędkością 151km/h przekroczyła w Kolonii Elżbieta dopuszczalną prędkość o 61 km/h. Według nowego taryfikatora, 27 latka została ukarana mandatem karnym w wysokości 2000 zł, a jej konto obciążyło 10 punktów karnych.
Tego samego dnia kierujący mercedesem 54 letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego zlekceważył przepisy o ograniczeniu prędkości pędząc z prędkością 163 km/h. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 73 km/h mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 10 punktami karnymi.
Lubartów
W związku ze zmianą przepisów drogowych, zmieniły się również kwoty mandatów dotyczących nietrzeźwych kierujących rowerami. Przekonał się o tym w ubiegły poniedziałek 40-letni mieszkaniec gminy Michów. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej przez dzielnicowych z Posterunku Policji w Kamionce. Policjanci wyczuli od niego woń alkoholu, ponadto jechał drogą publiczną z Wolicy w kierunku Wielkolasu tak zwanym ,,wężykiem”. Badanie stanu trzeźwości 40-latka wykazało, ponad dwa i pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zgodnie z nowymi przepisami dzielnicowy nałożył na mężczyznę mandat karny w wysokości 2500 złotych.
Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiedział także kilka dni temu mieszkaniec gminy Serniki. 53-latek kierował rowerem po drodze publicznej mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Podobnie w Kocku, 68-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego kierował rowerem po drodze publicznej i jak okazało się podczas kontroli stanu trzeźwości, miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj mężczyźni zostali ukarani mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.
Parczew
Wczoraj w miejscowości Lubiczyn po godzinie 13:00 policjanci ruchu drogowego zauważyli poruszającego się rowerem młodego mężczyznę. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt że jego styl jazdy wzbudził pewne podejrzenia. Mundurowi postanowili zatrzymać mężczyznę do kontroli drogowej. Okazało się, że jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 34-latek z gminy Dębowa Kłoda miał ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna był zbulwersowany kwotą 2500 złotych otrzymanego mandatu kredytowanego. Wiedział, że zmieniły się przepisy, ale myślał, że nie aż tak znacząco. Tłumaczył, że wypił tylko jedno piwo i jechał do sklepu, a następnie do lasu pomagać przy wycince drzew. Niestety efektem braku rozsądku i wyobraźni będą surowe konsekwencje finansowe.
Mandaty karne w takich wysokościach przewidziane są nowymi przepisami dotyczącymi kierowców wynikającymi z Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2021 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń, które weszło w życie w dniu 1 stycznia 2022 roku.
Aktualności
więcej-
Lato w kinie
- Tata na urlopie z dzieckiem – to już nie rzadkość
- Nordic Walking dla Seniorów w Parku Miejskim
- XXVII Zamojskie Dni Folkloru
- Zaproszenie na XXVII Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi – Święto Sportu Powiatu Zamojskiego – IV Powiatowa „Aktywna Wieś”
- XXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2026"
- OPW z dronem, przyszłość zaczyna się dziś!
- Jadąc na interwencję zauważyli leżący na dachu pojazd. Wewnątrz znajdował się ranny mężczyzna
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (609)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (58)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (87)
- Nietrzeźwa 33-latka uratowana z zalewu (1)
- Fałszywy alarm (2)
- ks. Krystian Kotulski (46)
- Śp. prof. zw. dr hab. n. med. Krzysztof Marczewski (6)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
ZUS dla przyszłych mam i rodziców
dodano: 26.05.2026Jakie świadczenia przysługują przyszłym mamom i rodzicom? Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał specjalny poradnik, by było im łatwiej odnaleźć się w gąszczu przepisów ubezpieczeniowych. Działa też skrzynka mailowa [email protected], gdzie rodzice mogą wysłać pytania w indywidualnych sprawach.
Zobacz materiałKAS zlikwidowała grupę przestępczą która przemycała papierosy z Białorusi. 7 osób zatrzymanych
dodano: 30.05.2026• Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) oraz Nadbużański Oddział Straży Granicznej (NOSG) pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. • Członkowie grupy trudnili się przemytem papierosów z terytorium Białorusi do Polski, wykorzystując do tego celu składy pociągów towarowych. • Do sprawy zatrzymano 7 mężczyzn, którym grozi kara pozbawiania wolności od 3 miesięcy do 10 lat.
Zobacz materiałMotorowerem potrącił pieszą na przejściu dla pieszych
dodano: 18.06.202615-latka przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych na ul. Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim została potrącona przez 16-latka kierującego motorowerem marki Fantic. Piesza doznała obrażeń i została przetransportowana do szpitala. Apelujemy o ostrożność i wzmożoną czujność w okolicach przejść dla pieszych.
Zobacz materiałXXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2026"
dodano: 20.06.2026.INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW DOSTĘPNE POD LINKIEM https://zamojszczyzna.com.pl/eurofolk-2026-informacje-dla-wystawcow/ XXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2026" odbędzie się w dniach 13-19 lipca.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)