zamosc.tv

Metoda na „wypadek”

dodano: 09.11.2021

Na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafił 23-letni obywatel Białorusi. Mężczyzna w kwietniu brał udział w oszustwie metodą na „wypadek”. Ofiarą przestępców padła 82-latka z Lublina, która by ratować syna, przekazała przestępcom pieniądze i kosztowności o łącznej wartości blisko ćwierć miliona złotych.

Zatrzymanie było efektem pracy policjantów ze specjalnej grupy śledcze, w skład której wchodzą funkcjonariusze specjalizujący się w zwalczaniu tego typu przestępstw z komendy miejskiej i wojewódzkiej Policji w Lublinie. 23-latek został zatrzymany w niedzielę na terenie województwa wielkopolskiego.
Pracujący nad sprawą policjanci udowodnili mu udział w oszustwie, do którego doszło w kwietniu na terenie Lublina. Mężczyzna, podszywając się pod kuriera, odebrał od 82-letniej emerytki paczkę z zawartością pieniędzy i kosztowności o łącznej wartości blisko ćwierć miliona złotych. Kobieta uwierzyła w historię dzwoniącego do niej fałszywego policjanta. Mężczyzna zdołał ją przekonać, że syn spowodował wypadek, którego ofiarą miała być kobieta w ciąży.

Oceń news:
Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Podpis / Pseudonim

Treść komentarza

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.