Umowa między Politechniką Rzeszowską i Gminą Lubycza Królewska w sprawie konkursu architektonicznego
dodano: 07.05.2021Sygnatariuszami umowy byli rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik i burmistrz Lubyczy Królewskiej Marek Łuszczyński. Strony zobowiązały się do zorganizowania i przeprowadzenia konkursu „Przestrzeń publiczna dla mieszkańców Lubyczy Królewskiej” mającego na celu zaprojektowanie terenów miejskich oraz wyłonienia najlepszych prac projektowych.
Podczas podpisania umowy obecni byli m.in. Henryk Wolicki – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Rzeszowa ds. oświaty, opieki społecznej i osób niepełnosprawnych; Mariusz Lewko – Przewodniczący Rady Miejskiej w Lubyczy Królewskiej; prof. dr hab. inż. Lech Lichołai – dziekan Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej.
Organizatorem konkursu są burmistrz Lubyczy Królewskiej oraz Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza. Patronat objęli burmistrz i Rada Miejska w Lubyczy Królewskiej, Politechnika Rzeszowska oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Rzeszowie. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych prac koncepcyjnych dla wyznaczonego terenu w Lubyczy Królewskiej. Zwycięski projekt będzie stanowił materiał pomocniczy dla dalszych rozważań projektowanych.
Uczestnikami mogą być wyłącznie studenci Politechniki Rzeszowskiej. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym etapie komisja kwalifikacyjna rozpatrzy zgłoszenia zawierające pracę projektową oraz podpisaną kartę zgłoszenia uczestnictwa, dokona wyboru ośmiu najlepszych prac i nominuje je do drugiego etapu. Podczas drugiego etapu sąd konkursowy rozpatrzy nominowane przez komisję kwalifikacyjną prace konkursowe i dokona wyboru nagród oraz wyróżnień regulaminowych. Prace projektowe mogą być opracowywane indywidulanie lub w zespole. Warunkiem przystąpienia do pierwszego etapu jest złożenie pracy projektowej wraz z kartą zgłoszenia uczestnictwa do Komisji Kwalifikacyjnej do 31 maja 2021 r.
Głównym kryterium oceny prac projektowych zgłaszanych do konkursu będą wybitne wartości architektoniczne i urbanistyczne projektu oraz ich znaczenie w procesie przestrzennego kształtowania środowiska życia człowieka. Elementy te będą oceniane pod kątem wartości przestrzennych i plastycznych pracy, jej wartości ideowej, relacji i wpływu na kształtowanie otoczenia oraz nowatorstwo i poziom techniczny prezentowanych rozwiązań. Pod uwagę będą również brane rozwiązania w zakresie zagadnień ekologicznych i energetycznych projektowanego obiektu. Przywołane aspekty oceny prac nie stanowią elementów równoprawnych, wartościujących prace w jednakowy sposób. Sąd konkursowy dokona indywidualnej oceny każdej z prac.
W przypadku wykorzystania całości lub wybranych części prac konkursowych do zagospodarowania przestrzeni Lubyczy Królewskiej Gmina zobowiązuje się do oznaczenia tej przestrzeni tablicą informacyjną lub w inny ustalony sposób. Oznaczenie to powinno zawierać informację, że zagospodarowanie wykonano na podstawie prac konkursowych powstałych w ramach konkursu studenckiego Politechniki Rzeszowskiej pt. „Przestrzeń publiczna dla mieszkańców Lubyczy Królewskiej”.
Damian Gębarowski
Rzecznik prasowy
Dyrektor Centrum Komunikacji i Kultury Akademickiej
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
Aktualności
więcej-
Bezpłatne szkolenia: zapobiegaj wypadkom przy pracy
- Orla będzie jak nowa na całej długości. Wykonawca zrealizuje inwestycję ekspresowo
- „Rzeźba w porcelanie” – wystawa Stanisława Bracha
- Wakacyjna podróż do roku 1926. Muzeum Zamojskie zaprasza dzieci i młodzież na wyjątkowe warsztaty
- „Kanclerskie Czwartki”
- 800 plus – nie zapomnij o wniosku!
- Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej
- Lato w kinie
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (666)
- Zderzenie dwóch osobówek na rondzie (2)
- Pijany kierowca dachował w Jacni i uciekł (1)
- Zderzenie citroena z volkswagenem (1)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (60)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (87)
- Nietrzeźwa 33-latka uratowana z zalewu (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Koncert fortepianowy w Muzeum Zamojskim – muzyka, która łączy
dodano: 27.05.2026Już 30 maja 2026 roku o godz. 17:00 Muzeum Zamojskie w Zamościu stanie się przestrzenią wyjątkowego spotkania muzyki, sztuki i integracji społecznej. W niezwykłej scenerii Sali Sakralnej, inspirowanej wystawą „Salvador Dalí. Boska Komedia”, odbędzie się koncert fortepianowy.
Zobacz materiałXXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2026"
dodano: 11.06.2026INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW DOSTĘPNE POD LINKIEM https://zamojszczyzna.com.pl/eurofolk-2026-informacje-dla-wystawcow/
Zobacz materiałXXVII Zamojskie Dni Folkloru
dodano: 23.06.2026Starostwo Powiatowe w Zamościu zaprasza na XXVII Zamojskie Dni Folkloru, które odbędą się 5 lipca 2026 roku na dziedzińcu Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Zwierzyńcu. Wydarzenie zgromadzi zespoły śpiewacze, kapele, chóry oraz twórców ludowych prezentujących bogactwo regionalnej kultury i tradycji. Początek festiwalu zaplanowano na godzinę 9:30. Szczegóły na stronie https://www.powiatzamojski.pl/.../zaproszenie-do-udzialu...
Zobacz materiałZUS i PIP zapraszają na szkolenie o wypadkach przy pracy
dodano: 16.06.2026Wypadki przy pracy – to temat bezpłatnego szkolenia, na które zapraszają Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Państwowa Inspekcja Pracy. Spotkanie odbędzie się przez internet. Trwają zapisy.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)