73-latek potrącił rowerzystkę i próbował uciec
dodano: 19.04.2021Przed sądem stanie 73-letni kierowca fiata, który kierując bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości potrącił rowerzystkę. Pijany kierowca po zdarzeniu próbował uciekać, został jednak zatrzymany przez będącego na urlopie policjanta z Warszawy. Kobieta trafiła do szpitala.
Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie w miejscowości Turobin na ul. Szczebrzeskiej. Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia 73 - letni mieszkaniec gminy Turobin kierując osobowym fiatem potrącił jadącą w tym samym kierunku rowerzystkę, a następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia.
Mężczyzna został zatrzymany kilka ulic dalej przez dzielnicowego na co dzień służącego w Komendzie Rejonowej Policji IV Warszawa, przebywającego w tym czasie na urlopie. Policjant znajdując się w okolicy usłyszał zamieszanie powstałe na ulicy i natychmiast zareagował zatrzymując zbiega.
Cyklistka została przetransportowana do szpitala, na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. Jak wykazała dalsza kontrola 73-letni mężczyzna nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami kategorii B, a samochód, którym kierował, nie był ubezpieczony.
Aktualności
więcej-
Majowe uroczystości patriotyczne
- Dziś ostatni dzień na rozliczenie PIT
- Od 1 maja staż po nowemu też u prywatnych pracodawców. ZUS wydał ponad milion zaświadczeń
- Podcienia kamienic przy ul. Staszica wypięknieją. Jest przetarg na wykonawcę renowacji
- Poradnik dla rodziców od ZUS
- Wpływ masy i wysokości piecyka wolnostojącego na stabilność instalacji i wymagania dotyczące podłoża
- MZK Zamość z niespodzianką na majówkę. Jazda po mieście bez biletów
- Przemytniczy misz-masz
Komentowane Aktualności
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (110)
- Fordem w Nissana (6)
- Potrącenie rowerzystki (3)
- Silne wiatry nad regionem (1)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (607)
- Zderzenie dwóch Mercedesów (1)
- Hulajnogą w psa (6)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
45-latek poszukiwany czerwoną notą Interpolu za zabójstwo w Belgii i ucieczkę z więzienia zatrzymany w Lublinie
dodano: 28.04.2026Miał być nieuchwytny, a belgijski wymiar sprawiedliwości ścigał go czerwoną notą Interpolu oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Odsiadujący wyrok 27 lat za zabójstwo 45-letni obywatel Ukrainy po ucieczce z zakładu karnego w Belgii swoją wolnością cieszył się jedynie do momentu, aż na jego trop wpadli policjanci z KMP w Lublinie. Finał zasadzki rozegrał się na jednym z lubelskich parkingów, a w zatrzymaniu groźnego przestępcy brali udział również lubelscy „Łowcy Głów” i kontrterroryści. Teraz mężczyzna czeka w areszcie na ekstradycję.
Zobacz materiałMedycyna estetyczna w bagażu
dodano: 10.04.2026• Blisko 150 sztuk różnego rodzaju preparatów medycyny estetycznej zabezpieczyli funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej. • Nielegalnie próbowała wwieźć je do Polski pasażerka autokaru. • Zdarzenie miało miejsce na przejściu granicznym w Hrebennem.
Zobacz materiałSeria szkoleń z e-usług ZUS
dodano: 29.04.2026Załatwianie spraw w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych nie wymaga wizyty w placówce. Wystarczy komputer lub telefon i internetowe łącze. Kto chce lepiej poznać elektroniczne usługi ZUS, może skorzystać z jednego z najbliższych szkoleń.
Zobacz materiałZamość !dealny na Majówkę 2026
dodano: 22.04.2026Zamość to idealny wybór na Majówkę! Oto co Miasto przygotowało dla Was na długi majowy weekend:
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)