Apel o pomoc dla Chorwacji
dodano: 05.01.2021W wyniku silnego trzęsienia ziemi w środkowej Chorwacji, ponad 40 kilometrów od Zagrzebia zginęło 7 osób, a 28 jest rannych, z czego 6 jest w stanie ciężkim. Chorwackie służby ratownicze przeszukują ruiny zniszczonych miejscowości, aby odnaleźć wszystkie osoby, które pozostają przy życiu.
W związku z powyższym Biuro Oficera Łącznikowego Policji Chorwackiej przy Agencji Europol wystosowało apel z prośbą o pomoc do wszystkich zaprzyjaźnionych instytucji. Strona chorwacka prosi o dostawy generatorów prądu i hełmów ochronnych dla zespołów ratowniczych, które przeszukują ruiny domów w poszukiwaniu ocalałych ludzi.
W tej sprawie należy kontaktować się bezpośrednio z Gabinetem Komendanta Głównego Policji Chorwackiej (Office of the General Police Director of Croatian Police), adres poczty elektronicznej:
ured.glavnog.ravnatelja.policije@mup.hr lub: tgulan@mup.hr
cc.: abago@mup.hr oraz cc.: LB-HR@europol.europa.eu
Ponadto podczas nadzwyczajnej sesji rządu Republiki Chorwacji zdecydowano o utworzeniu specjalnego konta bankowego, na które spływać będzie pomoc finansowa na rzecz ofiar tragicznego trzęsienia ziemi od wszystkich zainteresowanych osób prywatnych i instytucji z zagranicy. Informacje na temat konta bankowego poniżej:
Croatian National Bank
Trg hrvatskih velikana 3
Zagreb 10000, Croatia
BIC (SWIFT) CODE: NBHRHR2XXXX
Numer konta bankowego IBAN:
HR 12 1001 0051 8630 0016 0
Adres odbiorcy:
Ministry of Finance, Republic of Croatia
Katanciceva 5,
Zagreb 10000, Croatia
Aktualności
więcej-
Majowe uroczystości patriotyczne
- Dziś ostatni dzień na rozliczenie PIT
- Od 1 maja staż po nowemu też u prywatnych pracodawców. ZUS wydał ponad milion zaświadczeń
- Podcienia kamienic przy ul. Staszica wypięknieją. Jest przetarg na wykonawcę renowacji
- Poradnik dla rodziców od ZUS
- Wpływ masy i wysokości piecyka wolnostojącego na stabilność instalacji i wymagania dotyczące podłoża
- MZK Zamość z niespodzianką na majówkę. Jazda po mieście bez biletów
- Przemytniczy misz-masz
Komentowane Aktualności
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (116)
- Fordem w Nissana (6)
- Potrącenie rowerzystki (3)
- Silne wiatry nad regionem (1)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (607)
- Zderzenie dwóch Mercedesów (1)
- Hulajnogą w psa (6)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Udzielił pomocy kobiecie w wypadku
dodano: 22.04.202619 kwietnia 2026r., st. kpt. Tomasz Stempel – dowódca zmiany w JRG Zamość w czasie wolnym od służby, udzielił kwalifikowanej pomocy przedmedycznej kobiecie w wypadku drogowym.
Zobacz materiałNajechał na tył ciągnika rolniczego. Zachowajmy ostrożność na drodze!
dodano: 09.04.2026Wczoraj w miejscowości Witoldów w gminie Wojsławice kierowca busa najechał na tył ciągnika rolniczego z przyczepą. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił traktorzysta. Kierujący byli trzeźwi. Ustalamy okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę na drodze.
Zobacz materiałWypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74
dodano: 16.04.2026Ustalamy dokładne przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj przed południem na DK 74. W wyniku zderzenia Mercedesa i Mana ranne zostały trzy osoby. Najciężej poszkodowany 38 - letni pasażer Mana został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do jednego z lubelskich szpitali. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Zobacz materiałUWAGA maturzyści oraz absolwenci OPW
dodano: 09.04.2026Specjalnie dla Was w dniach 09.06 – 20.06.2026 r. będzie mieć miejsce turnus skróconej DZSW.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)