zamosc.tv

Wystawa 1920 Wojna Światów w Książnicy Zamojskiej

dodano: 09.10.2020

Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu serdecznie zaprasza do oglądania wystawy 1920 Wojna Światów. Ekspozycja prezentowana będzie w Galerii Exlibris Książnicy Zamojskiej (ul. Kamienna 20 w Zamościu) w dniach od 10 do 30 października 2020 r.

Wystawa 1920 Wojna Światów to projekt uświetniający obchody 100. rocznicy zwycięstwa Polaków w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Z tej okazji KGHM Polska Miedź S.A. przygotował wystawę plakatową: 1920 Wojna Światów.
Ekspozycja została objęta patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wystawa ma komiksową kreskę zgodną z najnowszymi światowymi trendami i jest skierowana do młodszego pokolenia Polaków.
W treści przedstawieni są najważniejsi bohaterowie i prezentowane są wybrane ciekawostki związane z Bitwą Warszawską i wojną polsko-bolszewicką.
Celem wystawy jest zaciekawienie odbiorców wydarzeniami z 1920 roku i zainspirowanie ich do dalszego pogłębiania wiedzy o tym wydarzeniu.
​źródło: https://www.victoria-1920.com/
WSTĘP WOLNY!
ZAPRASZAMY!

Karolina Fidler-Niemczuk
Dział Rozwoju, Analiz i Działalności Wydawniczej
Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz