Infolinia wsparcia wypoczynku WOT
dodano: 10.06.2020
800-100-102: infolinia wsparcia organizatorów wypoczynku.
Numer infolinii WOT „800-100-102” zmienił swoją funkcjonalność. Przez ponad siedemdziesiąt dni dyżurowali pod nim wojskowi psychologowie, którzy udzielali wparcia w czasie pandemii. Od 9 czerwca br. numer stał się infolinią wsparcia dla organizatorów letniego wypoczynku dzieci i młodzieży.
O zaangażowaniu Wojsk Obrony Terytorialnej we wsparcie organizatorów letniego wypoczynku dzieci i młodzieży poinformował Mariusz Błaszczak - minister obrony narodowej w dniu 1 czerwca br. w Zegrzu.
Pomoc WOT ma polegać na szkoleniach dla pracowników oraz personelu podmiotów organizujących wypoczynek dzieci i młodzieży na temat zasad bezpieczeństwa
i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Żołnierze WOT w razie potrzeby będą też udzielać pomocy medycznej i wypełniać zadania sanitarno-higieniczne oraz przeciwepidemiczne na rzecz podopiecznych, pracowników i personelu ośrodków. W razie konieczności żołnierze zapewnią niezbędne wsparcie logistyczne, psychologiczne, a także odkażanie pomieszczeń oraz sprzętu.
W celu zapewnienia efektywnego wsparcia organizatorów wypoczynku w Dowództwie WOT uruchomiono dla nich infolinię. Pod numerem 800-100-102 przez 7 dni w tygodniu,
w godzinach 8:00–20:00, dyżurują żołnierze OT - przeszkoleni i doświadczeni w organizowaniu wypoczynku zbiorowego, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat zasad, uwarunkowań prawnych i możliwości wsparcia przez Wojsko Polskie.
Każdy organizator wypoczynku, który zadzwoni na infolinię i uzna, że pomoc WOT jest mu potrzebna po zarejestrowaniu w bazie danych będzie mógł w prosty sposób składać wnioski za pomocą dedykowanej aplikacji webowej. Elektroniczny wniosek zostanie skierowany do właściwego urzędu wojewódzkiego, a po akceptacji przez wojewodę zadanie wsparcia zostanie przesłane do lokalnej brygady obrony terytorialnej.
Osoby, które do tej pory korzystały z numeru 800-100-102 w zakresie porad psychologicznych związanych z problemami przeżywania epidemii, powinny kontaktować się z infolinią Narodowego Funduszu Zdrowia.
kpt. Damian STANULA
OFICER PRASOWY
2. LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ
Aktualności
więcej-
Majowe uroczystości patriotyczne
- Dziś ostatni dzień na rozliczenie PIT
- Od 1 maja staż po nowemu też u prywatnych pracodawców. ZUS wydał ponad milion zaświadczeń
- Podcienia kamienic przy ul. Staszica wypięknieją. Jest przetarg na wykonawcę renowacji
- Poradnik dla rodziców od ZUS
- Wpływ masy i wysokości piecyka wolnostojącego na stabilność instalacji i wymagania dotyczące podłoża
- MZK Zamość z niespodzianką na majówkę. Jazda po mieście bez biletów
- Przemytniczy misz-masz
Komentowane Aktualności
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (125)
- Fordem w Nissana (6)
- Potrącenie rowerzystki (3)
- Silne wiatry nad regionem (1)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (607)
- Zderzenie dwóch Mercedesów (1)
- Hulajnogą w psa (6)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Skuteczne uderzenie w zorganizowaną przestępczość samochodową
dodano: 17.04.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KSP oraz przy wsparciu licznych jednostek z całego kraju, przeprowadzili zakrojoną na szeroką skalę realizację wymierzoną w zorganizowaną grupę przestępczą. Zatrzymano 16 osób zamieszanych w kradzieże pojazdów, legalizację pojazdów oraz wyłudzenia odszkodowań. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. 7 pojazdów, 169 000 zł oraz blisko 3 kg środków zabronionych.
Zobacz materiał3 Wojskowy Szpital Polowy w Lublinie posiada wolne stanowiska dla żołnierzy
dodano: 13.04.20263 Wojskowy Szpital Polowy w Lublinie posiada wolne stanowiska dla żołnierzy zawodowych w korpusie:
Zobacz materiałAudi poszukiwane w Niemczech nie wyjechało na Białoruś
dodano: 08.04.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali podczas kontroli granicznej samochód osobowy marki Audi o wartości 270 tys. zł. Auto było poszukiwane w Niemczech.
Zobacz materiał140 osób ustalonych i zatrzymanych podczas wojewódzkiej akcji „Poszukiwany”
dodano: 09.04.2026140 osób poszukiwanych przez organy ścigania zostało ustalonych i zatrzymanych przez kryminalnych podczas dwudniowej akcji „Poszukiwany” zorganizowanej na terenie Lubelszczyzny. Wśród zatrzymanych jest 21 osób poszukiwanych listami gończymi, ale także sądowymi nakazami doprowadzenia, skazane prawomocnymi wyrokami na kary pozbawienia wolności lub aresztu. Po zatrzymaniu poszukiwani trafili do aresztów śledczych lub zakładów karnych. Działania policjantów koordynowane były przez Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)