NieBezpieczni w sieci – konkurs dla NGO na najlepszą kampanię edukacyjną
dodano: 25.02.2020W organizacjach pozarządowych siła! Chcemy z niej skorzystać i działać razem. Dlatego ogłaszamy konkurs na pomysł na najlepszą kampanię informacyjno-edukacyjną poświęconą bezpieczeństwu w sieci, którą wspólnie zrealizujemy.
Naszym celem jest wzrost świadomości Polaków na temat bezpieczeństwa w sieci. Niezależnie, ile mają lat – zależy nam, aby byli świadomymi użytkownikami internetu. Nie chcemy straszyć. Chcemy edukować. Pokazywać zagrożenia, ale i wskazywać sposoby radzenia sobie z nimi.
Zróbmy to razem!
– Bezpieczeństwo w sieci to temat, który dotyczy każdego z nas. Dlatego do wspólnego działania zapraszamy organizacje pozarządowe. Wierzymy w ich potencjał i chcemy z niego czerpać – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – To właśnie do nich adresujemy nasz konkurs „NieBezpieczni w sieci”, który organizujemy w ramach kampanii „e-Polak potrafi!” – dodaje szef MC.
Zadanie konkursowe? Przyślijcie nam swoje pomysły na kampanię edukacyjno-informacyjną, która najlepiej – Waszym zdaniem – zrealizuje to założenie.
Nagroda? Pieniężna. Choć nie tylko – zrealizujemy, we współpracy ze zwycięskimi NGO, od 1 do 3 najlepszych kampanii. W sumie przeznaczymy na ten cel 500 000 złotych.
Jakich pomysłów szukamy?
Kreatywnych, innowacyjnych, nieprzeciętnych.
Aby wziąć udział w naszym konkursie, musicie spełnić tylko dwa warunki:
1. mieć doświadczenie w realizacji minimum jednej kampanii edukacyjnej/informacyjnej,
2. wypełnić prosty formularz dostępny pod adresem: www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/konkurs
Zależy nam, aby kampanie docierały do jednej lub kilku z poniższych grup docelowych:
1. dorośli korzystający z internetu, o niskiej świadomości zagrożeń (ze szczególnym uwzględnieniem osób powyżej 34. roku życia, głównie ze wsi, małych i średnich miast
o dochodach poniżej średniej),
2. przedsiębiorcy (małych i średnich przedsiębiorstw),
3. opiekunowie dzieci.
Szczegółowe cele znajdziecie w regulaminie naszego konkursu.
Dwa etapy oceny
Do naszego konkursu możecie zgłosić projekt nowej kampanii edukacyjno-informacyjnej lub kampanię, którą realizowaliście już wcześniej i chcielibyście ją powtórzyć lub rozwinąć.
Udział w konkursie podzieliliśmy na dwa etapy. W pierwszym – Kapituła Konkursowa dokona oceny koncepcji Waszej kampanii.
Autorzy maksymalnie pięciu najlepiej ocenionych pomysłów zostaną zaproszeni do udziału w drugim etapie konkursu. A ten polegał będzie na prezentacji kampanii przed Kapitułą Konkursową.
W zależności od wyników tego etapu, wybierzemy liczbę laureatów. A tych może być od jednego do trzech, a dokładnie od jednej do trzech, bo mówimy przecież o organizacjach pozarządowych.
Czas na terminy, o których musicie pamiętać.
Pierwszy i najważniejszy – 22 marca 2020 r. Do końca tego dnia czekamy na Wasze zgłoszenia. Od razu po zamknięciu listy zgłoszeń, nasza Kapituła Konkursowa weźmie się do wytężonej pracy. Od 14 kwietnia autorów najlepszych pomysłów będziemy zapraszać na spotkania i ich prezentację przed Kapitułą. Wyniki konkursu ogłosimy najpóźniej 8 maja.
Zależy nam na czasie – zwycięskie projekty zrealizujemy wspólnie pomiędzy czerwcem a październikiem tego roku.
To teraz w skrócie:
22 marca 2020 r. – do tego dnia czekamy na Wasze zgłoszenia
22 marca – 12 kwietnia 2020 r. – pierwszy etap konkursu, ocena koncepcji kampanii przez Kapitułę Konkursową
14 kwietnia 2020 r. – rozpoczęcie drugiego etapu konkursu, prezentacje najlepszych pomysłów przed Kapitułą Konkursową
8 maja 2020 r. – ogłoszenie zwycięzcy/ zwycięzców!
Jest o co walczyć!
Przyszedł czas na informacje, na które na pewno czekacie. Pula nagród. To nie jest typowy konkurs, jakich wiele, w związku z tym pula nagród też jest inna, niż zwykle.
Zacznijmy od puli nagród pieniężnych – wynosi 15000 zł. Za to pula środków na realizację pomysłów na kampanie – to aż pół miliona złotych!
Wysokość poszczególnych nagród zależy od liczby wyłonionych laureatów.
Więcej informacji na ten temat oraz wszystko inne, co powinniście wiedzieć przed zgłoszeniem się do konkursu, znajdziecie w jego regulaminie, który opublikowaliśmy na www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/konkurs
Organizatorzy i partnerzy
Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji. Patronat medialny: ngo.pl oraz kampaniespoleczne.pl.
Aktualności
więcej-
Bezpłatne szkolenia: zapobiegaj wypadkom przy pracy
- Orla będzie jak nowa na całej długości. Wykonawca zrealizuje inwestycję ekspresowo
- „Rzeźba w porcelanie” – wystawa Stanisława Bracha
- Wakacyjna podróż do roku 1926. Muzeum Zamojskie zaprasza dzieci i młodzież na wyjątkowe warsztaty
- „Kanclerskie Czwartki”
- 800 plus – nie zapomnij o wniosku!
- Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej
- Lato w kinie
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (703)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (61)
- Zderzenie dwóch osobówek na rondzie (9)
- Pijany kierowca dachował w Jacni i uciekł (1)
- Zderzenie citroena z volkswagenem (1)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (87)
- Nietrzeźwa 33-latka uratowana z zalewu (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Zwolnij - niebezpieczny punkt!
dodano: 01.06.2026Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Yanosik SA, od 1 czerwca do 30 września 2026 r., prowadzi ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Zwolnij - niebezpieczny punkt!”. Celem działań jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez ostrzeganie kierowców o miejscach szczególnie niebezpiecznych oraz przypominanie o konieczności dostosowania prędkości do warunków ruchu.
Zobacz materiałCzas już pleść wianki, bo zbliża się Noc Świętojańska w Zamościu!
dodano: 05.06.2026Zamojski Dom Kultury zaprasza na Noc Świętojańską w Parku Miejskim (Szachownica), widowiskowy obrzęd sięgający tradycją do kultury słowiańskiej!
Zobacz materiałRenciści i najmłodsi emeryci dorobią więcej
dodano: 10.06.2026Pracujesz na rencie albo wcześniejszej emeryturze? Od czerwca możesz więcej dorobić do swojego świadczenia bez obawy o jego obniżenie.
Zobacz materiałCo nas różni? - spotkanie przy kawie
dodano: 16.06.2026Zapraszamy Państwa na spotkanie – rozmowę o tym co nas różni w kontekście hasła 51. Zamojskiego Lata Teatralnego, czyli: JEST PÓŹNO.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)