Z prędkością bez badań
dodano: 02.07.2019Zatrzymany do kontroli drogowej 58-letni kierujący peugeotem w terenie zabudowanym na liczniku miał powyżej 100 km/h, w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu, a jego samochód nie posiadał ważnych badań technicznych. Za popełnione czyny wytłumaczy się przed sądem.
Wczoraj w policjanci z ruchu drogowego patrolujący drogi powiatu zamojskiego w Wolicy Brzozowej, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h zauważyli pojazd m-ki Peugeot, który poruszał się zdecydowanie szybciej niż zezwalają na to przepisy. Wykonany policyjnym radarem pomiar prędkości wykazał, że kierujący na liczniku miał powyżej 100 km/h. Okazało się, że nadmierna prędkość to nie jedyne przewinienie popełnione przez 58-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego. Policyjne badanie trzeźwości wykazał w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Ponadto pojazd, którym się poruszał nie posiadał aktualnych badań technicznych.
Aktualności
więcej-
Bezpłatne szkolenia: zapobiegaj wypadkom przy pracy
- Orla będzie jak nowa na całej długości. Wykonawca zrealizuje inwestycję ekspresowo
- „Rzeźba w porcelanie” – wystawa Stanisława Bracha
- Wakacyjna podróż do roku 1926. Muzeum Zamojskie zaprasza dzieci i młodzież na wyjątkowe warsztaty
- „Kanclerskie Czwartki”
- 800 plus – nie zapomnij o wniosku!
- Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej
- Lato w kinie
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (729)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (61)
- Zderzenie dwóch osobówek na rondzie (9)
- Pijany kierowca dachował w Jacni i uciekł (1)
- Zderzenie citroena z volkswagenem (1)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (87)
- Nietrzeźwa 33-latka uratowana z zalewu (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku
dodano: 10.06.2026Wczoraj w Żernikach 77-letni kierujący Hondą skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z 36-letnią kierującą Volkswagenem. Do szpitala trafili kierujący oraz pasażerka z Hondy. Na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia i apelujemy o ostrożność za kierownicą.
Zobacz materiałNarodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
dodano: 16.06.2026Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
Zobacz materiał„Kanclerskie Czwartki”
dodano: 25.06.2026Już od czwartku 2 lipca zapraszamy na jubileuszową X edycję „Czwartków z…” czyli bezpłatnych spacerów po Zamościu z przewodnikiem w stroju historycznym.
Zobacz materiał90. URODZINY PAVAROTTIEGO – koncert gwiazd z Arena di Verona
dodano: 01.06.2026Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na retransmisję koncertu na cześć legendarnego tenora XX wieku Luciana Pavarottiego. Hity operowe i rozrywkowe zaśpiewają m.in.: Andrea Bocelli, Il Volo, Vittorio Grigolo, a także dwóch żyjących z „Trzech Tenorów”: Plácido Domingo oraz José Carreras. Towarzyszyć im będzie legendarna rumuńska sopranistka Angela Gheorgiu oraz 38-letni Jonathan Tetelman, najbardziej pożądany obecnie tenor świata. Retransmisja koncertu "90. urodziny Pavarottiego” w zamojskim kinie 4 czerwca 2026 o godz. 14:30.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)