Lubelskie ma nowy ośrodek do leczenia raka mózgu
dodano: 04.04.2019Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wziął udział w otwarciu nowego ośrodka terapii NanoTherm w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie w Polsce, który zapoczątkuje możliwość leczenia nowotworów mózgu.
W uroczystości uczestniczyli też m.in. metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, Christian von Volkmann z MagForce Sp. z o.o., dyrektor SPSK4 w Lublinie dr Radosław Starownik, wicemarszałek województwa lubelskiego Zbigniew Wojciechowski, zaproszeni goście z organizacji rządowych, naukowych, stowarzyszeń pacjentów.
- Gratuluję wszystkim tego przedsięwzięcia. To pierwszy tego typu ośrodek poza terenem Niemiec. To przedsięwzięcie to kolejna, realna szansa dla chorych na nowotwór, na glejaka mózgu, to pewnego rodzaju zabezpieczenie dla wszystkich potencjalnych chorych. To niezwykle ważne przedsięwzięcie dla mieszkańców Lublina, mieszkańców województwa lubelskiego. Bardzo za tę inicjatywę dziękuję – mówił wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
Ośrodkiem terapii NanoTherm w szpitalu SPSK4 będzie kierował prof. dr hab. n. med. Tomasz Trojanowski, który jest szefem i kierownikiem Oddziału Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej, krajowym konsultantem w dziedzinie neurochirurgii i członkiem Naukowej Rady Konsultacyjnej Ministra Zdrowia, razem z prof. dr. hab. n. med. Radosławem Rolą, nowym szefem i kierownikiem Oddziału Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej w szpitalu SPSK4 w Lublinie.
Aktualności
więcej-
Zatrzymany 42-latek za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem
- ZUS podsumowuje wypłaty „trzynastek”
- Zamojski Dom Kultury rozpoczyna akcję promującą 51. Zamojskie Lato Teatralne!
- Wypadek z udziałem nietrzeźwego motocyklisty
- Palcem po mapie - przez Amerykę Południową
- Jan Kondrak - koncert
- “Opowieści, które budują markę – warsztat narracji, promocji i dziedzictwa”
- Wspólne patrole policjantów i Straży Leśnej. Razem dbamy o bezpieczeństwo w lasach Roztocza
Komentowane Aktualności
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (148)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (6)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (14)
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (6)
- Fordem w Nissana (6)
- Potrącenie rowerzystki (3)
- Silne wiatry nad regionem (1)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Przejedź się razem z nami!
dodano: 28.04.2026W dniach 1–2 maja 2026 r. na Rynku Solnym w Zamościu odbędzie się wydarzenie inaugurujące sezon 2026 w ramach ogólnopolskiej trasy motoryzacyjnej organizowanej przez Fundację Fun and Drive Dzieciom.
Zobacz materiałGłos młodzieży w służbie pamięci – finał konkursu "Silni Polską!”
dodano: 20.04.2026W dniach 13–15 kwietnia 2026 r. mieszkańcy Zamościa oraz lokalna młodzież wzięli udział w cyklu wydarzeń poświęconych tragicznej historii wysiedleń na Zamojszczyźnie. Projekt, realizowany w ramach ogólnopolskiego konkursu Instytutu Pamięci Narodowej „Silni Polską!”, zwieńczyła uroczysta premiera filmu dokumentalnego w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał.
Zobacz materiałPremiera spektaklu "Feblik 2.0"
dodano: 07.04.2026Zapraszamy na spektakl FEBLIK 2.0 młodzieżowej Grupy Teatralnej „Drobiazg”. Spektakl jest finałem projektu Feblik do teatru z programu Kulturalny ORLEN. 15 kwietnia o 18:00 PREMIERA sala widowiskowa ZDK / wstęp wolny 16 kwietnia o 10:00 – pokaz dla szkół ponadpodstawowych / BRAK MIEJSC
Zobacz materiałPrzyjechał pijany po dziecko do przedszkola. 37-latek został wydalony z Polski
dodano: 27.04.2026Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 37-letni obywatel Ukrainy, który po pijaku przyjechał z 11-latkiem po drugie dziecko do przedszkola. Na mężczyznę uwagę zwrócili pracownicy placówki, którzy powiadomili o wszystkim policjantów drogówki. Zatrzymany usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia dziecka na niebezpieczeństwo. Na wniosek policjantów z 3. komisariatu został wydalony z Polski.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (1)