Lubartów – Parczew - będą dwa nowe przystanki i lepsza podróż
dodano: 30.01.2019Nowe przystanki w Laskach i Berejowie, komfortowe perony na 8 stacjach, sprawne przewozy towarowe i wyższy poziom bezpieczeństwa – takie będą efekty prac na odcinku Lubartów – Parczew. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na rewitalizację odcinka Lubartów – Parczew na linii Lublin - Łuków. Wartość inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego to ok. 80 mln zł.
Inwestycja PLK na linii Lublin – Łuków na odcinku Lubartów – Parczew zapewni dobre codzienne podróże pociągiem do pracy i szkoły dla mieszkańców województwa i wygodną komunikację dla turystów. Lepszy dostęp do kolei umożliwi budowa dwóch nowych przystanków w miejscowościach Laski oraz Berejów. Projekt zakłada przebudowę stacji i przystanków: Parczew, Parczew Kolejowa, Gródek, Zabiele, Brzeźnica Bychawska, Tarło, Pałecznica, Ciecierzyn. Pasażerowie zyskają nowe, lepiej oświetlone, wygodniejsze perony wraz z dojściami uwzględniającymi dostęp dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Będą wiaty i czytelne oznakowanie.
Prace na 10 przejazdach kolejowo-drogowych przyniosą zwiększenie poziomu bezpieczeństwa pasażerów pociągów oraz kierowców. Szczególnie dla ruchu towarowego ważne będą roboty na 15 obiektach inżynieryjnych, w tym 9 mostach. Efektem będzie dostosowanie ich do większych obciążeń, co umożliwi przewóz cięższych ładunków. Przewidziana jest wymiana rozjazdów, które zostaną wyposażone w urządzenia elektrycznego ogrzewania, zapewniające sprawny przejazd pociągów m.in. w okresie zimowym.
Nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym umożliwią obsługę większej liczby składów. Dzięki przebudowie układu torowego pociągi pasażerskie przyspieszą na całym odcinku do 120 km/h, a pociągów towarowych 80 km/h.
Wartość przedsięwzięcia pn. „Zaprojektowanie i wykonanie zadania pn. „Prace na linii kolejowej nr 30 na odcinku Lubartów – Parczew” wynosi 79 980 000 zł netto. Umowę PLK podpisały z konsorcjum firm: Roverpol Sp. z o.o. oraz Rover Alcisa S.A.
Zadanie ubiega się o współfinansowanie przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Przewidywany termin rozpoczęcia inwestycji to 2019 r. Planowane zakończenie prac nastąpi w 2021 r.
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A
Aktualności
więcej-
Zatrzymany 42-latek za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem
- ZUS podsumowuje wypłaty „trzynastek”
- Zamojski Dom Kultury rozpoczyna akcję promującą 51. Zamojskie Lato Teatralne!
- Wypadek z udziałem nietrzeźwego motocyklisty
- Palcem po mapie - przez Amerykę Południową
- Jan Kondrak - koncert
- “Opowieści, które budują markę – warsztat narracji, promocji i dziedzictwa”
- Wspólne patrole policjantów i Straży Leśnej. Razem dbamy o bezpieczeństwo w lasach Roztocza
Komentowane Aktualności
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- 44-latek potrącił 10-letniego chłopca (1)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (18)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (150)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (7)
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (6)
- Fordem w Nissana (6)
- Potrącenie rowerzystki (3)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Wolne stanowiska w Garnizonie Zamość
dodano: 23.04.2026Wolne stanowiska w Garnizonie Zamość
Zobacz materiałWypadek z udziałem nietrzeźwego motocyklisty
dodano: 04.05.2026Pasażerka motocykla z obrażeniami trafiła do szpitala. To skutek zdarzenia z piątku w miejscowości Gwizdów. Kierujący motocyklem stracił panowanie i wjechał do rowu uderzając w pień drzewa. Jak się okazało motocyklista miał ponad promil alkoholu. Ustalamy okoliczności tego zdarzenia i apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę.
Zobacz materiałMistrzostwa Polski LSO: zgłoszenia diecezji do 30 kwietnia
dodano: 27.04.2026Archidiecezja Gnieźnieńska zaprasza do udziału w XXI Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Halowej o Puchar „KnC”, które odbędą się w Gnieźnie w dniach 28–30 czerwca 2026 roku.
Zobacz materiałZielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew
dodano: 22.04.2026Trzydzieści dorodnych sadzonek kilku gatunków drzew posadzili w środę (22 kwietnia) nad Łabuńką członkowie Rotary Clubu z Zamościa, na czele z jego prezydentem Ryszardem Antosem i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Orląt Lwowskich „dowodzeni” przez wicedyrektor Bożenę Wieczorek. To była już 9. odsłona akcji „Zielone płuca dla Zamościa”.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)