Zwierzyniec: Konferencja funduszy lokalnych
dodano: 23.09.2010W Zwierzyńcu rozpoczęła się w czwartek 24 września II Ogólnopolska Konferencja Federacji Funduszy Lokalnych pod hasłem „Fundusze Lokalne - nowoczesne organizacje partnerskie". Fundusze Lokalne to pozarządowe i apolityczne organizacje społeczne, które nie są nastawione na zysk. Ich celem jest zbiórka i przyznawanie pieniędzy na poprawę warunków życia społeczności lokalnych. W dojrzałych demokracjach funkcjonują one od prawie 100 lat, w Polsce najstarsze mają zaledwie 10 lat.
W ramach funduszy lokalnych są tworzone tak zwane fundusze wydzielone na: stypendia, sport, zdrowie, kobiety czy wspieranie oświaty. Pieniądze pochodzą m.in. ze środków unijnych, prywatnych darowizn i 1 % odliczeń podatkowych dla organizacji pożytku publicznego.W całym kraju działają fundacje funduszy lokalnych. Zwierzyniec wraz z kilkunastoma gminami powiatu biłgorajskiego jest członkiem Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. W ciągu ostatnich 10 lat fundacja ta udzieliła wsparcia o łącznej wartości prawie 1 miliona 400 tysięcy złotych. Ponad 800 tysięcy przeznaczono na stypendia, a 500 tysięcy jako granty na budowę boisk, imprezy integracyjne czy promocję przedsięwzięć realizowanych przez członków. Podsumowanie ostatniego roku działalności funduszy odbędzie się właśnie podczas konferencji w Zwierzyńcu. W czasie spotkania zostaną zaprezentowane dobre praktyki i doświadczenia polskich Funduszy Lokalnych oraz ich najbardziej charakterystyczne cechy. Ponadto będzie mowa o przyszłości Funduszy Lokalnych w Polsce oraz ich współpracy z przedstawicielami biznesu, organizacji pozarządowych i mediów.Poza dyskusjami panelowymi i wykładami w czwartek odbędzie się m.in. „Wieczór dobroczynności", podczas którego zaplanowano aukcję prac stypendystów Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, lokalnych twórców ludowych i pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy w Sochach.
Aktualności
więcej-
Zatrzymani za pobicie i wpływanie groźbą na świadka odpowiedzą przed sądem
- Świadczenia dla rodziców – internetowe szkolenie ZUS
- Ukradł rower bo nie chciał chodzić na piechotę
- Zatrzymano akcyzowego pasera i nielegalny towar za ćwierć miliona zł
- Fałszywa tożsamość na granicy: Mołdawianie zatrzymani dzięki Entry/Exit
- Bezpieczny Senior. MCPR zaprasza na bezpłatne warsztaty
- Weekend z 23. Festiwalem Millenium Docs Against Gravity
- Zatrzymany 42-latek za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem
Komentowane Aktualności
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (177)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (3)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (25)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (8)
- 44-latek potrącił 10-letniego chłopca (1)
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (6)
- Fordem w Nissana (6)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Bohaterska postawa funkcjonariusza NOSG podczas zdarzenia drogowego
dodano: 15.04.2026W miejscowości Chyża w powiecie zamojskim doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty. Na miejscu jako pierwszy w czasie wolnym od służby znalazł się funkcjonariusz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, który natychmiast przystąpił do udzielania pomocy poszkodowanemu.
Zobacz materiałMajówka w Tomaszowie Lubelskim
dodano: 22.04.2026Zapraszamy do spędzenia Majówki w Tomaszowie Lubelskim
Zobacz materiałMajówka po zamojsku 2026
dodano: 14.04.2026Majówka 2026 w Zamościu. Trzy dni pełne kultury, sportu i rozrywki
Zobacz materiałOstatnie poprawki przed sezonem turystycznym
dodano: 22.04.2026To ostatnie poprawki przed sezonem turystycznym. W Parku Miejskim w Zamościu ruszył we wtorek (21 kwietnia) remont jednego z mostków nad stawem.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)