Seminarium Statystyka na Niepodległość
dodano: 23.11.2018Seminarium STATYSTYKA NA NIEPODLEGŁOŚĆ.
28 listopada 2018 r. o godz. 11.00 w Książnicy Zamojskiej (ul. Kamienna 20) w Zamościu rozpocznie się seminarium STATYSTYKA NA NIEPODLEGŁOŚĆ. W programie odbędą się prezentacje i wystąpienia przedstawiające różne aspekty działalności bibliotecznej oraz szczegółowy przedmiot i zakres badań statystycznych w dziedzinie bibliotek i czytelnictwa prowadzonych na przestrzeni ostatniego stulecia.
Seminarium jest działaniem cyklicznym, organizowanym wspólnie przez Książnicę Zamojską im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu i Urząd Statystyczny w Lublinie, od 2015 roku.
Halina Zielińska
Książnica Zamojska w Zamościu
Dział Promocji i Upowszechniania Czytelnictwa
Aktualności
więcej-
Zatrzymany 42-latek za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem
- ZUS podsumowuje wypłaty „trzynastek”
- Zamojski Dom Kultury rozpoczyna akcję promującą 51. Zamojskie Lato Teatralne!
- Wypadek z udziałem nietrzeźwego motocyklisty
- Palcem po mapie - przez Amerykę Południową
- Jan Kondrak - koncert
- “Opowieści, które budują markę – warsztat narracji, promocji i dziedzictwa”
- Wspólne patrole policjantów i Straży Leśnej. Razem dbamy o bezpieczeństwo w lasach Roztocza
Komentowane Aktualności
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (19)
- 44-latek potrącił 10-letniego chłopca (1)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (150)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (7)
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (6)
- Fordem w Nissana (6)
- Potrącenie rowerzystki (3)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Ostrzeżenie dla osób pokrzywdzonych w sprawie ZondaCrypto
dodano: 24.04.2026W związku z toczącym się śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach, oznaczonym sygnaturą akt 2003-2.Ds.14.2026, apelujemy do wszystkich osób, które ucierpiały w wyniku działalności platformy ZondaCrypto, aby ostrożnie podchodziły do publikowanych w mediach społecznościowych materiałów wideo, w których oferowana jest pomoc przy zwrocie zablokowanych środków. To próby wtórnych oszustw!
Zobacz materiałPodsumowanie świątecznego weekendu na lubelskich drogach
dodano: 07.04.2026Podczas świątecznego weekendu na drogach województwa lubelskiego doszło do 11 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a 11 odniosło obrażenia. Policjanci zatrzymali 56 nietrzeźwych kierujących. Na drogach Lubelszczyzny doszło także do 149 kolizji drogowych.
Zobacz materiałCzas na roczne rozliczenie składki zdrowotnej
dodano: 22.04.2026Do 20 maja spora część przedsiębiorców powinna rozliczyć składkę zdrowotną za ubiegły rok. Jeżeli powstała niedopłata, trzeba uregulować ją w tym samym terminie. A jeśli jest nadpłata – przedsiębiorca otrzyma z ZUS zwrot. Roczne rozliczenie składki obowiązuje przedsiębiorców, którzy w 2025 roku opłacali podatek liniowy, według skali lub ryczałtem ewidencjonowanym. Bilans składki zdrowotnej pozwala ustalić jej ostateczną wysokość na podstawie przychodu lub dochodu z ubiegłego roku. Na stronie internetowej zus.pl jest kalkulator, który pomaga wyliczyć roczną składkę.
Zobacz materiałPrzyjechał pijany po dziecko do przedszkola. 37-latek został wydalony z Polski
dodano: 27.04.2026Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 37-letni obywatel Ukrainy, który po pijaku przyjechał z 11-latkiem po drugie dziecko do przedszkola. Na mężczyznę uwagę zwrócili pracownicy placówki, którzy powiadomili o wszystkim policjantów drogówki. Zatrzymany usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia dziecka na niebezpieczeństwo. Na wniosek policjantów z 3. komisariatu został wydalony z Polski.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)