Lubelskie produkty tradycyjne na stacjach ORLEN?
dodano: 11.04.2018Polski Koncern Naftowy ORLEN zaprasza wytwórców produktów tradycyjnych do współpracy w ramach projektu „Spiżarnia Regionów”. Już teraz specjały wywodzące się z różnych regionów Polski dostępne są na blisko 400 stacjach paliw w 4 województwach. Wiosną br. ORLEN planuje rozszerzenie oferty na kolejne 150-200 stacji.
„Spiżarnia Regionów” to, jak przekonuje kierownictwo PKN, doskonała platforma do promocji lokalnych produktów od polskich producentów, którzy często nie mają możliwości konkurowania z zagranicznymi dostawcami. Opis projektu oraz jego pierwszych efektów znajduje się na stronie internetowej orlen.pl.
Warunki współpracy w ramach „Spiżarni Regionów”:
Producent powinien:
* posiadać wdrożone systemy jakości – co najmniej HACCP,
* dostarczyć kartę specyfikacji do każdego produktu oraz wszystkie dokumenty niezbędne do wprowadzenia produktów do sprzedaży (atesty, zaświadczenia dopuszczenia do obrotu itd.),
* dostarczać produkty w dopasowanych opakowaniach detalicznych, odpornych na warunki atmosferyczne z zachowaniem określonego ciągu temperaturowego,
* zagwarantować wymianę produktów z krótkim terminem przydatności do spożycia lub przeterminowanych.
Dane o produktach powinny zawierać co najmniej:
* nazwę, adres i dane kontaktowe producenta,
* opis produktu, w tym: nazwę, kategorię (ciastka, soki itp.) oraz gramaturę,
* typ opakowania (butelka, puszka, torebka foliowa itp.) oraz sposób pakowania (w tym: liczba sztuk w opakowaniu zbiorczym),
* temperaturę przechowywania i datę przydatności do spożycia,
* region występowania.
Aktualności
więcej-
Zatrzymani za pobicie i wpływanie groźbą na świadka odpowiedzą przed sądem
- Świadczenia dla rodziców – internetowe szkolenie ZUS
- Ukradł rower bo nie chciał chodzić na piechotę
- Zatrzymano akcyzowego pasera i nielegalny towar za ćwierć miliona zł
- Fałszywa tożsamość na granicy: Mołdawianie zatrzymani dzięki Entry/Exit
- Bezpieczny Senior. MCPR zaprasza na bezpłatne warsztaty
- Weekend z 23. Festiwalem Millenium Docs Against Gravity
- Zatrzymany 42-latek za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem
Komentowane Aktualności
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (166)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (25)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (8)
- 44-latek potrącił 10-letniego chłopca (1)
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (6)
- Fordem w Nissana (6)
- Potrącenie rowerzystki (3)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Podsumowanie "Majówki" na drogach Lubelszczyzny
dodano: 04.05.2026Majowy weekend już za nami. Przez te kilka dni nad bezpieczeństwem osób podróżujących przez nasz region czuwali policjanci. Od 1 do 3 maja na drogach Lubelszczyzny doszło do 11 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, zaś 11 odniosło obrażenia. Odnotowaliśmy także 111 kolizji drogowych, zatrzymali 62 nietrzeźwych kierujących.
Zobacz materiał90. URODZINY PAVAROTTIEGO – koncert gwiazd z Arena di Verona
dodano: 27.04.2026Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na retransmisję koncertu na cześć legendarnego tenora XX wieku Luciana Pavarottiego. Hity operowe i rozrywkowe zaśpiewają m.in.: Andrea Bocelli, Il Volo, Vittorio Grigolo, a także dwóch żyjących z „Trzech Tenorów”: Plácido Domingo oraz José Carreras. Towarzyszyć im będzie legendarna rumuńska sopranistka Angela Gheorgiu oraz 38-letni Jonathan Tetelman, najbardziej pożądany obecnie tenor świata. Retransmisja koncertu "90. urodziny Pavarottiego” w zamojskim kinie 17 maja i 4 czerwca 2026 o godz. 14:30.
Zobacz materiałWypadek z udziałem nietrzeźwego motocyklisty
dodano: 04.05.2026Pasażerka motocykla z obrażeniami trafiła do szpitala. To skutek zdarzenia z piątku w miejscowości Gwizdów. Kierujący motocyklem stracił panowanie i wjechał do rowu uderzając w pień drzewa. Jak się okazało motocyklista miał ponad promil alkoholu. Ustalamy okoliczności tego zdarzenia i apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę.
Zobacz materiałUdzielił pomocy kobiecie w wypadku
dodano: 22.04.202619 kwietnia 2026r., st. kpt. Tomasz Stempel – dowódca zmiany w JRG Zamość w czasie wolnym od służby, udzielił kwalifikowanej pomocy przedmedycznej kobiecie w wypadku drogowym.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)