zamosc.tv

KRRiT sprawdza Radio Maryja

dodano: 25.08.2010

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zarządziła monitoring Radia Maryja - informuje "Nasz Dziennik". W ciągu siedmiu dni dyrektor rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk ma dostarczyć do KRRiT nagrania programu od 9 do 15 sierpnia

O. Rydzyk musi dostarczyć nagrania

KRRiT może żądać monitoringu na podstawie ustawy o radiofonii i telewizji. Nadawca ma obowiązek przechowywać materiały przez miesiąc, a dotyczy to na ogół monitoringu jakiegoś jednego programu czy audycji.Natomiast monitoring tygodniowy całego programu wykonuje się zazwyczaj wtedy, gdy Rada chce sprawdzić działalność nadawcy w danym zakresie np. przy przedłużaniu koncesji.Były przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski powiedział "Naszemu Dziennikowi", że nie pamięta, aby w planach Krajowej Rady był monitoring Radia Maryja. Jego zdaniem, jest to decyzja nowego składu.

Oceń news:
Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Podpis / Pseudonim

Treść komentarza

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.