Śmiertelny wypadek na DK 17
dodano: 26.08.2025 w ZdarzeniaPolicjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj około godziny 18:15 na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Dziecinin. 20-letni kierujący samochodem marki BMW zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym marki Mercedes, którym podróżowali 62-letni kierujący wraz z 61-letnią pasażerką. Wszyscy uczestnicy wypadku zostali przetransportowani do szpitali. Niestety pasażerka Mercedesa zmarła w szpitalu. 20-latek jest w stanie ciężkim, zagrażającym życiu. Na miejscu do późnych godzin wieczornych pracowali krasnostawscy policjanci. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozsądku na drodze, aby swoim zachowaniem nie doprowadzić do tragedii.
olicjanci krasnostawskiej komendy pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek, 25 sierpnia około godziny 18:15 w miejscowosci Dziecinin na drodze krajowej numer 17. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, 20-letni mieszkaniec Zamościa, kierujący samochodem marki BMW, poruszający się od strony Krasnegostawu w kierunku Lublina jechał pasem ruchu przeznaczonym do wyprzedzania, po czym z dotąd niewyjaśnionych przyczyn ominął z lewej strony wysepkę znajdującą się na końcu tego pasa ruchu, zjechał na przeciwległy pas, gdzie zderzył się czołowo z samochodem osobowym marki Mercedes, którym kierował 62-latek z województwa wielkopolskiego podróżujący razem z 61-letnią pasażerką.
Kierujący BMW z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany przez załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Lublinie. Kierujący Mercedesem oraz pasażerka tego auta zostali przewiezieni karetkami do szpitala w Krasnymstawie oraz Lublinie. Niestety 61-latka, w wyniku odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu. 20-latek jest w stanie ciężkim, zagrażającym życiu.
Na miejscu do późnych godzin wieczornych pracowali krasnostawscy policjanci. Ruch w miejscu zdarzenia przez kilka godzin odbywał się drogami serwisowymi.
Teraz śledczy, pod nadzorem prokuratora, będą szczegółowo wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.
Kolejny raz apelujemy o jazdę z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy.
podkomisarz Anna Chuszcza
Aktualności
więcej-
Będą remonty kominów zabytkowych kamienic na Starym Mieście
- Dwa samochody i prawie 1,3 tys. paczek papierosów zajęła lubelska KAS
- Miasto dba o pomniki przyrody. Wiekowymi drzewami zajmą się specjaliści
- Lubelskie: 6 tys. czerwcowych emerytur z podwyżką
- Nowe ekologiczne autobusy już jadą do Zamościa
- Szkodliwy czynnik chłodniczy na granicy w Zosinie
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74
- Oszustwo metodą na fałszywego policjanta. 83-latka straciła prawie 75 000 złotych
Komentowane TV
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (451)
- Potrącenie 84-letniego rowerzysty (3)
- Substancja oleista na wodzie (1)
- Pałac Zamoyskich w Zamościu – Dziedzictwo Rzeczypospolitej (15)
- Wielomilionowe wsparcie na inwestycje drogowe w regionie (12)
- Wypadł z drogi, uderzył w drzewo i dachował (2)
- Wichura nad powiatem zamojskim (1)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Potrącenie 84-letniego rowerzysty
dodano: 13.04.2026 w ZdarzeniaW m. Chyża 45-letni kierowca Audi potrącił 84-letniego rowerzystę.
Zobacz materiałAwaria
dodano: 22.03.2026 w WydarzeniaSytuacja została opanowana, obecnie utrudnienia dotkną mieszkańców osiedla Peowiaków.
Zobacz materiał


Wasze komentarze (10)